Stanwood Amtrak Station

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Stanwood Amtrak Station
Stanwood station platform, looking south.jpg
Souřadnice
Provozovatel dráhy BNSF Railway
Tratě Amtrak Cascades
V provozu od 2009
Počet cestujících 4 134 v roce 2011
Návazná doprava Island Transit (autobusy)

Stanwood Amtrak Station je železniční stanice ve Stanwoodu, v americkém státě Washington. Byla otevřena na konci listopadu 2009 a obsluhuje ji vlak společnosti Amtrak zvaný Cascades. Původně měla být výstavba zahájena v lednu 2009 s otevřením stanice v červnu. Stavba se ale o dva měsíce zpozdila a nalezení kontaminace olovem na místě, kde měla ležet, posunulo její otevření až do listopadu 2009. Vlak Amtrak Cascades zde zastavuje čtyřikrát denně a autobusy společnosti Island Transit přepravují cestující do různých měst na Caamañově ostrově.

Před otevřením stanice společnosti Amtrak zde naposledy jezdily osobní vlaky v roce 1971, kdy je obsluhovala společnost Burlington Northern Santa Fe.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Stanwood (Amtrak station) na anglické Wikipedii.

← směr Vancouver, BC Amtrak Cascades směr Eugene
Mount Vernon Stanwood Everett
Vancouver, BC Bezbariérový přístup KanadaBellingham Bezbariérový přístup WashingtonMount VernonStanwoodEverett Bezbariérový přístupEdmonds Bezbariérový přístupSeattle Bezbariérový přístupTukwila Bezbariérový přístupTacomaOlympia-LaceyCentraliaKelsoVancouver WashingtonPortland OregonOregon CitySalemAlbanyEugene