Nápověda:Uživatelské styly: Porovnání verzí

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Smazaný obsah Přidaný obsah
m Úprava hlavičky
Řádek 1: Řádek 1:
Wikipedie umožňuje každému přihlášenému wikipedistovi přizpůsobit si vzhled a chování stránek. K tomu slouží dvojice uživatelských souborů: [[Speciální:Moje stránka/common.css|uživatelský styl]] a [[Speciální:Moje stránka/common.js|uživatelský skript]]. Každý wikipedista si může [[Speciální:Nastavení|nastavit]] tyto soubory buď tak, aby fungovaly ve všech vzhledech (soubory common.css a common.js), nebo pro každý vzhled zvlášť (např. vector.css a vector.js pro výchozí vzhled Vektor).
Wikipedie umožňuje každému přihlášenému wikipedistovi přizpůsobit si vzhled a chování stránek. K tomu slouží dvojice uživatelských souborů: [[Nápověda:Uživatelské styly|uživatelský styl]] a [[Nápověda:Uživatelské skripty|uživatelský skript]]. Každý wikipedista si může [[Speciální:Nastavení#mw-prefsection-rendering|nastavit]] tyto soubory buď tak, aby fungovaly ve všech vzhledech (soubory [[Speciální:Moje stránka/common.css|common.css]] a [[Speciální:Moje stránka/common.js|common.js]]), nebo pro každý vzhled zvlášť (např. [[Speciální:Moje stránka/vector.css|vector.css]] a [[Speciální:Moje stránka/common.js|vector.js]] pro výchozí vzhled Vektor).


== Postup ==
== Postup ==

Verze z 11. 3. 2016, 00:00

Wikipedie umožňuje každému přihlášenému wikipedistovi přizpůsobit si vzhled a chování stránek. K tomu slouží dvojice uživatelských souborů: uživatelský styl a uživatelský skript. Každý wikipedista si může nastavit tyto soubory buď tak, aby fungovaly ve všech vzhledech (soubory common.css a common.js), nebo pro každý vzhled zvlášť (např. vector.css a vector.js pro výchozí vzhled Vektor).

Postup

  1. Přihlaste se
  2. je třeba znát základy CSS
  3. Zjistěte si, jakou má požadovaný prvek třídu nebo identifikátor. Nejsnáze to zjistíte pohledem do zdrojového kódu stránky (ve většině prohlížečů dostupný pomocí pravého tlačítka myši volbou Zobrazit zdrojový kód stránky)
  4. Do svého uživatelského stylu přiřaďte prvku vzhled dle vlastního vkusu

Příklad

Chci, aby se mi požadavky na zdroj ([zdroj?]) zobrazovaly zeleně podbarvené ([zdroj?])

Ve zdrojovém kódu stránky najdu, že tato šablona produkuje kód

<sup>[<a href="/wiki/Wikipedie:Ov%C4%9B%C5%99itelnost" title="Wikipedie:Ověřitelnost">
<span class="doplnte-zdroj" title="Je potřeba doložit zdroj předchozího tvrzení">zdroj?</span></a>]</sup>

Přidáme tedy do svého uživatelského stylu definici, jak se má zobrazovat třída doplnte-zdroj:

.doplnte-zdroj {background-color:lightgreen}

Související články