Komorní scéna Aréna: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 39 bajtů ,  před 9 lety
zpřesnění a přesun zmínky o Arénce
m (Portálové šablony dle doporučení (s pomocí dat od Dannyho B.))
(zpřesnění a přesun zmínky o Arénce)
[[Soubor:Ostrava. divadlo Aréna.JPG|thumb|Průčelí budovy divadla (duben 2008)]]
'''Komorní scéna Aréna''' vznikla v roce [[1994]] jako nástupnická organizace [[Divadlo hudby (Ostrava)|Divadla hudby]], které v [[Ostrava|Ostravě]] působilo již od roku [[1951]]. Kromě divadelních představení se věnuje i jiným žánrům, např. promítání filmů, přednesům básní či komponovaným večerům. Komorní scéna Aréna v období, kdy působila v prostorách na Masarykově náměstí, byla také tradičním pořadatelem přehlídky dětské divadelní tvorby Arénka.
 
Do roku 2005 divadlo sídlilo v několika patrech domu na Masarykově náměstí v centru Ostravy. Nezvyklá byla dispozice divadla. Ze šatny spojené s bufetem se procházelo úzkou chodbou zákulisím divadla přes jeviště do malého stupňovitého hledistě s dřevěnými lavicemi. Od roku [[2005]] sídlí v nových prostorách na nábřeží řeky [[Ostravice (řeka)|Ostravice]]. Kapacita hlediště je 100 diváků, jeviště nemá oponu.
 
Od roku [[2005]] sídlí v nových prostorách na nábřeží řeky [[Ostravice (řeka)|Ostravice]]. Kapacita hlediště je 100 diváků, jeviště nemá oponu. Foyer divadla také slouží jako výstavní prostor pro fotografie.
 
Pořádá tradiční celostátní přehlídku dětské divadelní tvorby Arénka, která je určena pro školní amatérské soubory. Foyer divadla také slouží jako výstavní prostor pro fotografie.
 
== Externí odkazy ==
523

editací

Navigační menu