Věda a technika mládeži: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 67 bajtů ,  před 11 lety
 
== Změny po roce 2003 ==
V roce 2003 se vydavatelství rozhodlo radikálně změnit podobu časopisu. Na podzim vychází první číslo pod novým názvem VTM Science, který má odkazovat jak na tradici, tak na příklon ke stylu anglosaských populárně-vědeckých časopisů jako je [[http"//www.popsci.com Popular Science]], [[http://www.popularmechanics.com Popular Mechannics]Mechanics] či [[Focus (časopis)]]. Shoda druhé poloviny názvu s vědeckým časopisem [[Science]] vydávaným [[http://www.aaas.org AAAS]] je náhodná a jedná se žánrově o odlišné druhy časopisů – VTM Science je jako populární časopis určen laikům.
Časopis je v nové podobě zaměřen výrazně komerčněji, přibývá mu postupně velký počet stran (i reklam) a dostává moderní grafický layout. Úspěšná transformace pod vedením tehdejšího šéfredaktora [[Dana Přibáně]] získává významný počet nových čtenářů, avšak nevede k návratu starých čtenářů a zpětnému rozšíření původního skalního jádra. Vydavatel se proto na jaře 2005 rozhoduje ještě více vsadit na nové čtenáře. Nový šéfredaktor [[Daniel Vrba]] zpočátku posunuje časopis ještě více k lifestylovému žánru, pro odpor skalních i některých nových čtenářů se však nakonec pouští do složitého hledání rovnováhy mezi požadavky nesourodé čtenářské obce, vydavatele a trhu. V současnosti je na časopisu více znát vliv britského Focusu.
Dvoučlenná redakce byla počátkem roku 2008 stále tvořena Danem Přibáněm a Danielem Vrbou, od jara roku 2008 je šéfredaktorem opět Dan Přibáň.
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu