Space Shuttle External Tank: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 157 bajtů ,  před 14 lety
uvod, obrázek
m
 
(uvod, obrázek)
[[Soubor:Externaltank.jpg|thumb|Externí palivová nádrž na cestě do hangáru VAB)]]
'''Space Shuttle External Tank''' (ET) je externí palivová nádrž rakatoplánu [[Space Shuttle]]. Nádrž obsahuje kapalný vodík a kapalný kyslík, který se dodává do třech motorů [[kosmický raketoplán|raketoplánu]] [[Space Shuttle]] [[Space Shuttle Main Engine|SSME]]. Nádrž je odhozena 18 vteřin po vypnutí hlavního motoru raketoplánu. Po dopadu [[Indický oceán|Indického oceánu]] není znovu použit a jako jediná část se znovu musí celá vyrobit.
 
Odhazovací nádrž ET vyvinula firma Martin Marietta (nyní Lockheed Martin) a je vyráběna v továrně Michoud Assembly Facility poblíže New Orleans, LA (USA).
==Popis==
 
Nárdrž válcovitého tvaru se spodním sférickým dnem a zašpičatělou vejčitou přídí. Její celková délka činí 47,0&nbsp;m a průměr 8,4đnbsp4&nbsp;m. Ve skutečnosti se skládá ze dvou oddělených nádrží. Spodní o objemu 1515&nbsp;m<sup>3</sup> nese zásoby kapalného vodíku (102&nbsp;600&nbsp;kg), přední o objemu 554&nbsp;m<sup>3</sup> pak zásoby kapalného kyslíku (616&nbsp;500&nbsp;kg) pro motory SSME.
 
Byla vyráběna ve třech základních modifikacích. První z nich, použitá při prvních sedmi startech raketoplánu, měla prázdnou hmotnost přibližně 35&nbsp;tun. Náhradou některých dílů původně zhotovených z [[ocel]]i za [[titan]]ové a zeslabením některých částí stěn byla vyvinuta vylehčená verze, označovaná LWT (Lightweight Tank) byla snížena hmotnost na přibližně 31&nbsp;tun. Poslední z těchto nadrží byla použita během letu [[STS-107]]. Mezitím od roku 1998 byl pro lety k [[Mezinárodní vesmírná stanice|Mezinárodní vesmírné stanici (ISS)]] požívána ještě více vylehčenáodlehčená ET, označovaná zkratkou SLWT (Super Lightweight Tank) o prázdné hmotnosti přibližně 30&nbsp;tun. Snížení hmotnosti bylo dosaženo především použitím slitiny [[hliník]]-[[lithium]] místo běžných hliníkových slitin na stěny nádrží.
=== Nádrže ===
Kyslíková nádrž je během letu tlakována na provozní tlak 240 až 250&nbsp;kPa. K turbočerpadlům motorů SSME v družicovém stupni je kyslík dopravován rychlostí 1264&nbsp;kg/s (tj. 1,1&nbsp;m<sup>3</sup>/s) přívodním potrubím o vnitřní světlosti 380&nbsp;mm. V potrubí jsou umístěna čtyři čidla předčasného spotřebování kyslíku před dosažením předepsané rychlosti; při detekci přerušení dodávky kyslíku nejméně dvěma čidly jsou motory SSME palubními počítači automaticky vypojeny.

Navigační menu