Sound of Hope

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Sound of Hope je rozhlasová společnost založená Číňany, kteří emigrovali do USA. Ve svém počátku přinášela zpravodajství především z Číny v čínském jazyce a později také v angličtině, francouzštině, španělštině, vietnamštině a korejštině. Podobně jako TV stanice New Tang Dynasty Television a noviny The Epoch Times je blízká hnutí Fa-lun-kung[1]

Stanice se kriticky zaměřuje na činnost čínské vlády a zejména monitoruje situaci lidských práv v ČLR.

Obecné informace[editovat | editovat zdroj]

Sound of Hope bylo založeno v červnu 2003, v oblasti San Francisco Bay ve státě Kalifornie v USA, jako vysílací síť podporovaná řadou dobrovolníků, kteří vytvářejí a udržují chod nezávislého zpravodajství.

Programy vysílané v angličtině obsahují týdenní segment s názvem Asia cast[2], se zaměřením na asijské zpravodajství a kulturu. Také obsahuje tradiční čínské příběhy a původně zahrnovalo segment pro výuku čínského jazyka. Také zde nalezneme týdenní relaci Inside China Today[3], která přibližuje nedávné události v Číně.

Speciálním vydáním je audio stopáž čtení dokumentu Devět komentářů ke komunistické straně[4], vydaného skupinou The Epoch Times v roce 2004. Dokument mapuje historii komunistické strany v Číně a její postup při získání a udržování moci. [5]

Programy je možné naladit pomocí internetu. Stanice rovněž provozuje vysílání směrem na pevninskou Čínu po dobu 14 hodin denně[6].

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Thomas Lum, CRS Report for Congress, China and Falun Gong Archivováno 27. 9. 2007 na Wayback Machine, 2006, str. 9
  2. Sound of Hope - Asia Cast [online]. Sound of Hope [cit. 2010-12-07]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. Sound of Hope - Inside China Today [online]. Sound of Hope [cit. 2010-12-07]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2010-12-19. (anglicky) 
  4. Nine Commentaries on the Communist Party [online]. Sound of Hope [cit. 2010-12-07]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2010-12-01. (anglicky) 
  5. Část VI, Čínská komunistická strana zničila tradiční kulturu [online]. velkaepocha.sk [cit. 2010-12-07]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2010-02-05. 
  6. LOWTHER, William. A US State Department report says Taiwan not only respects religious freedom under its Constitution, but also as a matter of practice [online]. Taipei Times [cit. 2010-12-07]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]