Soukromé životy Pippy Lee

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Soukromé životy Pippy Lee
Původní názevThe Private Lives of Pippa Lee
Země původuSpojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy americké
Jazykangličtina
Délka98 minut
ŽánrDrama
ScénářRebecca Miller
RežieRebecca Miller
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleRobin Wright Penn
Blake Lively
Keanu Reeves
Monica Bellucciová
Julianne Moore
Maria Bello
Alan Arkin
Winona Ryder
ProdukceBrad Pitt
Lemore Syvan
HudbaMichael Rohatyn
KameraDeclan Quinn
StřihSabine Hoffmann
Výroba a distribuce
PremiéraSpojené státy americké 6. října 2009
Produkční společnostIM Global
DistribuceIcon Entertainment International (Spojené království)
Screen Media Films (USA)
Tržby1 296 970 USD[1]
Soukromé životy Pippy Lee na ČSFDKinoboxuIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Soukromé životy Pippy Lee (v anglickém originále The Private Lives of Pippa Lee) je americký film z roku 2009 režisérky Rebeccy Millerové. Scénář je založen na její stejnojmenné knize. Hlavní postavu Pippy Lee ztvárnila Robin Wright Penn.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Už od narození je Pippa, která se narodila s hustým ochlupením po těle, odmítána matkou Suky. Postupem času se ale matka s dcerou sblíží, zejména následkem obsedantního chování matky, na které Pippa dohlíží. Když Pippa zjistí, že matčino chování je důsledkem závislosti na amfetaminech, snaží se s matkou mluvit o svých pocitech z její závislosti. Když se matka po krátké abstinenci znovu vrátí k užívání prášků, Pippa rovněž nějaké požije. Vše vyústí v Pippin útěk z domova. Matka na ni při odchodu zavolá: "Vždycky jsem tě nenáviděla." Pippa nalezne útočiště u sestry svého otce Trish v New Yorku. Je překvapená, když zjistí, že její teta je lesba, jež žije s fotografkou Kat, která se specializuje na focení lesbických sadomasochistických scén. Pippa padne pod Katin vliv a stane se její fotomodelkou. Jednou se ale Trish vrátí dřív domů a najde Kat, jak fotí Pippu, která se podílí na erotických scénách. Pippa odejde i od Trish a další cestu hledá s pomocí několika bohémů.

Po čase Pippa spolu s přáteli navštíví party v domě na pláži, kde se seznámí s o třicet let starším Herbem Leem. Po krátkém přátelství s Herbem se Pippa začne cítit "pod ochranou", Herb přijme její starý životní styl. Po čase Herb oznámí Pippě, že se rozhodl rozvést se svou manželkou Gigi a vzít si ji.

Pippa a Herb navštíví Gigi na poslední večeři před tím, než se oficiálně rozvedou. Na večeři Gigi, která do té doby vypadala civilizovaně a že je s rozvodem vyrovnaná, vytáhne zbraň, zamíří s ní na své hosty a pak si ji strčí do úst, vystřelí a zabije se.

Pippa si s pocitem viny vezme Herba a následujících dvacet let spolu se svými dvěma dětmi pokojně žijí, dokud Herba nezasáhne několik infarktů, což rodinu přiměje přestěhovat se z bytu na Manhattanu do komunity důchodců na předměstí v Connecticutu. Tam se u Pippy projeví poruchy spánku. Protože je zdaleka nejmladší z místních obyvatel, začne být znuděná a neklidná. Jednoho dne potká o mnoho let mladšího odtažitého syna své sousedky Chrise. Stanou se z nich přátelé. Pippa později zjistí, že její kamarádka Sandra Dullesová má poměr s Herbem. Zároveň se rozvíjí Pippin vztah s Chrisem. Pippa s Herbem se začnou domlouvat na rozvodu, ale Pippa pak Herba nalezne po dalším infarktu. Pippa potom jde s Chrisem na prázdné baseballové hřiště, společně se potom modlí za Herba. Nakonec spolu mají pohlavní styk.

Později se Pippa dozví, že Herb žije pouze díky podpoře života pomocí přístrojů. Pippa spolu s dcerou odjede domů a synovi pak lékaři oznámí, že Herb již nejeví známky mozkové aktivity. Pippa mezitím vyřeší svůj složitý vztah s dcerou. Následující den ráno je Herb odpojen od přístrojů. Pippa dětem řekne, ať si z domu vezmou, co chtějí a že zbytek věnuje charitě. Také jim oznámí, že ona sama se nebude starat o Herbův pohřeb. Po krátkém rozloučení Pippa odejde s Chrisem.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Robin Wright Penn Pippa Lee
Blake Lively náctiletá Pippa
Keanu Reeves Chris
Alan Arkin Herb Lee
Monica Bellucciová Gigi Lee
Julianne Moore Kat
Robin Weigert Trish
Maria Bello Suky Sarkissian
Tim Guinee Des Sarkissian
Winona Ryder Sandra Dulles
Zoe Kazan Grace Lee

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku The Private Lives of Pippa Lee na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]