Slot (hudební skupina)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Slot
Skupina Slot v roce 2017
Skupina Slot v roce 2017
Základní informace
PůvodRusko Мoskva
ŽánryMetalcore
Alternative rock
Nu metal
Synth rock
Funk
Aktivní roky2002 - současnost
VydavateléMisterija zvuka
AiB Records
Sojuz
Podpislogo skupiny
Webhttp://www.slot.ru/
Současní členové

Darija (Nuki) Stavrovič (zpěv)
Igor (Keš) Lobanov (zpěv)
Vasilij (Ghost) Gorškov (bubeník)
Sergej (ID) Bogoljubskij (kytara)
Nikita Muravjev (bas-kytara)
Dřívější členové

Těona (Těka) Dolnikova
Uljana (IF) Jelina
Denis (Den) Chromych
Michail (MiX) Petrov
Nikita( NiXoN) Simonov
Kirill (Dudu) Kačanov
Alexej (MiX) Nazarčuk
Michail (muxeu4) Koroljov
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Slot (Слoт) je ruská rocková alternativní skupina založená 2. února 2002 v Moskvě. V současné sestavě skupiny účinkují Darija Stavrovič (zpěv), Igor Lobanov (zpěv), Sergej Bogoljubskij (kytara, aranžmá), Nikita Muravjev (bas-kytara), Vasilij Gorškov (bicí).[1]

Od svého vzniku do roku 2021 vydala skupina 9 studiových alb, 2 remix alba, 2 mini alba, 2 živá DVD, vydala 20 samostatných písní a několik filmových písní a hudby k počítačové hře. Skupina Slot je známá pro svoje dlouhé koncertní šnůry po Rusku a států SNS, trvající déle než rok a také speciálními koncerty na kterých hrají převzaté písničky ruských a zahraničních interpretů. Skupina se pravidelně účastní velkých festivalů mezi něž patří například Našestvie «Нашествие», Kubana Dobrofest «Доброфест», atd.

Historie skupiny[editovat | editovat zdroj]

Začátek:«Slot 1», 2 vojny a Triniti «2 войны» и «Тринити»[editovat | editovat zdroj]

Skupinu založili Igor (keš) Lobanov společně se Sergejem Bogoljubským a Denisem Chromych. První album skupiny s názvem Slot 1, vyšlo v roce 2003. Ženský hlas v albu patřil Tjeoně Dolnikovoj. Recenze na album byly rozporuplné, ale kritici se shodli na potenciálu skupiny.

Ještě v roce 2003 kapelu opustila Těona Dolnikova a o rok později skupinu opustil jeden ze zakladatelů Denis Chromych a bubeník Alexej Nazarčuk a na jejich místa přišli Uljana Jelina, Michal Koroljov.

S hlasem Uljany bylo natočeno druhé album skupiny 2 vojny «2 войны», které vyšlo v roce 2006. Také u této zpěvačky se však opakovala historie jako u její předchůdkyně Těony, kdy docházelo k osobním svárům s ostatními členy skupiny, a proto také Uljana Jelina spolu Michalem Koroljovem z kapely odchází.

Brzy na to si členové skupiny našli novou zpěvačku Dariju Stavrovič, která je v sestavě skupiny dodnes. Novým hráčem na baskytaru se stal Michail Petrov. S novou zpěvačkou bylo album 2 vojny «2 войны» opět nahráno a vyšlo v roce 2007 pod názvem Dvě vojny «Две вoйны».

V daném roce skupina stihla realizovat třetí album s názvem Triniti «Тринити», a bylo nahráno ve stylu Nu metalu. Součástí alba byla i převzatá verze písničky Ulica Roz «Улица Роз» od skupiny Arija. Album získalo uznání hudebních kritiků.

«4ever», «F5» a Šestoj «Шестой» (2008—2015)[editovat | editovat zdroj]

O dva roky později vyšlo čtvrté studiové album na jehož vytvoření se podílel legendární ruský muzikant kytarový mistr Sergej Konstantinovič Mavrin. Producentem alba, stejně jako předchozího byl Kirill Němoljajev. V daném roce opustil skupinu bas kytarista Michal Petrov a na jeho místo přišel Nikita Simonov.

V roce 2010 vyšlo album nejlepších písní skupiny The best Of.., a také první mini album skupiny s názvem Mirrors.

V březnu 2011 byl natočen videoklip «Kill me baby one more time». Pod režisérskou taktovkou Svjatoslava Podgajevského. Děl je inspirován příběhem, který se stal zpěvačce skupiny Dariji, jejíž přítel ji pod vlivem halucinace po požití drog chtěl uškrtit.[2]

Na podzim roku 2011 následovala páté album skupiny s názvem F5. Při nahrávání jedné písně alba hostoval Artur Berkut, který v dané době byl člen skupiny Arija. Současně s tímto albem vyšlo dvojdiskové album Break The Code, které bylo sestavené z anglických variant starších písní, a proto není album zahrnuto v oficiálním číslování. Představení nové písně Odinokije ljudi «Одинокие Люди» proběhla ve vysílání radiostanice Naše rádio a tato píseň se stala velmi úspěšná v hitparádě Čartova Djužina «Чартова Дюжина», ve které se udržela několik týdnů na prvním místě.

V roce 2013 vyšlo album «Шестой», které vzniklo za pomoci produktu hromadného financování. Jedna ze skladeb Angel ili demon «Ангел или демон» se stala ústřední písní ke stejnomenému seriálu na televizní stanici STS. O rok později opouští skupinu Nikita Simonov a na jeho místo přichází Nikita Muravjov.

Skupina se podílela na přípravě hudebních materiálů pro muzikál Vsjo o Zoluške «Всё о Золушке». Jedná se o básně Dmitrija Bykova na hudbu Raymonda Paula zpracované skupinou Slot.[3][4] Premiéra se uskutečnila 22. října 2014 v Teatre mjuzikla «Театре мюзикла» v Moskvě. V následujícím roce 20. září 2015 vyšlo k muzikálové album sestávající z 15 písní.[5]

V Petrohradě v kavárně Stoker «Стокер» 18. dubna 2014 byla před konáním autogramiády skupiny napadena bláznivým obdivovatelem zpěvačka Darija Stavrovič.[6] Zpěvačka utrpěla od nože velmi vážné poranění na krku a musela být hospitalizovaná v nemocnici na jednotce intenzivní péče.[7] Dárija podstoupila operaci cév na krku a průdušnice. Z nemocnice byla propuštěna 28. dubna 2014.[8]

V roce 2015 vyšlo mini-album Boj «Бoй!» Toho roku odešel ze skupiny Kirill Kačanov a jeho místo zaujal Vasilij Gorškov.

Septima a 200kVt «200 кВт» (2016—2018)[editovat | editovat zdroj]

V únoru roku 2016 vychází sedmé studujové album Septima.

21. března 2018 skupina představila první samostatnou píseň z nového alba s názvem Na Mars «На Марс».[9] Začátkem června téhož roku, byl představen animovaný klip k této písni.[10] 9. listopadu vychází druhá samostatná píseň z připravovaného alba a stala se ji píseň Kukuška «Кукушка».[11] 30. listopadu vychází osmé studiové album skupiny pod názvem 200 kVt«200 кВт», album se odlišuje od ostatních alb velkým zapojením elektronických nástrojů.[12]

In da chaos. Re-play «Ин да хаос. Re-play» a Instinkt vyživanija «Инстинкт Выживания» (2019 —)[editovat | editovat zdroj]

8. listopadu 2019 vyšla nová samostatná píseň MOSKVA «МОСКВА». Prezentace se uskutečnila 10. listopadu v Petrohradě a 6. prosince v Moskvě. Výtvarnou obálku k písni navrhl Igor Lobanov.

19. června 2020 vyšlo nové album skupiny In da chaos. Replay «Ин да хаос. Re-play». Bylo nahrané v domácích podmínkách během karantény způsobené virem Covid 19. Jedná se o starší populární písně nahrané v novém aranžmá.[13]

7. prosince 2020 vyšel videoklip Stadija gnjeva «Стадия гнева», natočené Sergejem Šubinym, hlavní lídrem a zpěvákem skupiny Biopsyhoz.

Igor Lobanov: Písně vznikaly v našem dobrovolném tvůrčím vězení příměstského domu. Jedna z ojedinělých písní, která po měsíci práce nejen s hotovou hudbou a se skoro dopsaným textem. V něm preparujeme pět psychických fází přijetí těžké události a náš hrdina ignoruje obchod, depresi a samotné přijetí a zastaví se ve stadiu vzteku, neboť je pryč!".

26. února 2021 vyšlo nové album Instinkt Vyživanija Инстинкт Выживания. Album vzniklo v pronajatém domě v moskevské oblasti, kde v plné sestavě a potřebným technickým zázemím na něm skupina pracovala od srpna do září 2020.

Na podporu alba vyšlo 5 lyrických videoklipů Instinkt vyživanija «Инстинкт выживания», Norma «Норма», Big Bang, Džoker i Charli Kvinn «Джокер и Харли Квинн» a Černucha «Чернуха». Byl představen videoklip 17 let«17 лет», ve kterém si zahráli fanoušci skupiny.[14]

Prezentace alba proběhla 15. května v Petrohradě v klubu Kosmonavt «Космонавт» a 28. května v Moskvě v klubu 1930 Moscow.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

Do vydání alba 200kw byla alba číslovaná. Číslo je buď uvedené v názvu Slot-1 «Слот-1», 2 vojny «2 войны» a nebo je zastřené (Trinity«Тринити», «Septima»)

Jedním z charakteristických rysů skupiny je hlas dvou zpěváků skupiny, jejichž rozložení vokálů je rovnoměrné. Zvuk kapely tíhne k hard rocku nu metalu. Časté používání recitativ a ječení je přibližuje k rapcoru a metalcoru.

Obrázek písmena O nahrazující v logu název skupiny se nazývá kyberpacifický. Získá se překrytím písmen «С», «Л», «О», «Т» na sebe.

Sestava skupiny[editovat | editovat zdroj]

Současná sestava
 • Лобанов, Игорь Владимирович - Igor «KEŠ» Vladimirovič Lobanov — zpěv (2002 — současnost)
 • Ставрович, Дария Сергеевна - Darija «Nuki» Sergejevna Stavrovič — zpěv (2006 — současnost)
 • Сергей «ID» Боголюбский - Sergej «ID» Bogoljubskij — kytara, aranžmá, zadní — zpěv (2002 — současnost)
 • Никита Муравьев -Nikita Muravjev — Baskytara (2014 — současnost)
 • Горшков, Василий (музыкант)-Vasilij Gorškov — bicí (2015 — současnost)
Dřívější členové
 • Денис «Дэн» Хромых - Denis «Den» Chromych — kytara (2002—2004)
 • Алексей «Proff» Назарчук - Alexej «Proff» Nazarčuk — bubny (2002—2004)
 • Дольникова, Теона Валентиновна - Těona «Těka» Dolnikova — zpěv (2002—2003)
 • Елина, Ульяна Алексеевна - Uljana «IF» Alexejevna Jelina — zpěv (2003—2006)
 • Михаил «muxeu4» Королёв - Mixail «muxeu4» Koroljov — baskytara (2004—2006)
 • Михаил «MiX» Петров - Michail «MiX» Petrov — Bas kytara (2006—2009)
 • Никита «NiXoN» Симонов - Nikita «NiXoN» Simonov — baskytara (2009—2014)
 • Качанов, Кирилл Владимирович - Kirill «Dudu» Vladimirovič Kačanov — bicí (2004—2015)


Nuki
Nuki
KEŠ
Id

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Studiová alba

Rok Název Nakladatelství[15]
2003 Slot 1 M2BA
2006 2 Vojny «2 Войны» М2BA, ЭМ И НЕМ
2007 Triniti «Тринити» М2BA
2009 4ever М2BA, M2
2011 Break The Code М2BA, Neurodisc Records
F5 Союз
2013 Šestoj «Шестой» М2BA
2016 Septima[16][17]
2018 200 kvt «200 кВт»
2020 In da chaos. Re-play «Ин да хаос. Re-play»
2021 Insinkt vyživanija «Инстинкт выживания»
2022 Два разнух.The Best

Remix

Rok Název Nakladatelství
2008 KiSLOTa — 1 Kaplja «КиСЛОТа — 1 капля» M2BA
2015 СЛОТ vs Johnny Beast — kiSLOTa «киСЛОТа 2»

Mini album

Rok Název Nakladatelství
2010 Mirrors
2015 Boj «Бой!» M2BA

Výběry

Rok Název Nakladatelství
2010 The Best Of… M2BA
Firma zápisu Nikitin «Никитин»
2017 #SLOT15 «#СЛОТ15» M2BA

Samostatné písně

Rok Název písně Album
2003 Odin «Одни» Slot 1
2006 2 vojny «2 войны» 2 Войны
2007 Mjortvye «Мёртвые звёзды» Triniti «Тринити»
Triniti«Тринити»
Doska «Доска»
2008 Oni ybili Kenni «Они убили Кенни»
2009 «Alfa-Ромео + Beta-Джульетта» 4ever (альбом)|4ever
Anime «Аниме»
Angel O.K. «Ангел О. К.»
2010 Zerkala «Зеркала»
Lego «Лего» F5 (альбом)|F5
2011 «Kill Me Baby One More Time»
Sumerki «Сумерки»
2012 Odinokije Ljudi «Одинокие люди»
2013 Angel ili demon «Ангел или демон» Шестой (альбом)|Шестой
Pokoleno «Поколено»
2014 Stjokla revoljucii «Стёкла революции» píseň bez alba
2015 Cila pritjaženija «Сила притяжения»
Močit, kak chočet! «Мочит, как хочет!» Septima
Strach i agressija «Страх и агрессия»
2016 Krugi na vodje «Круги на воде»
2017 Drevnjerusskaja duša «Древнерусская душа»
(hostující. Njejromonach feofan «Нейромонах Феофан»)
Неальбомный сингл
2018 Na Mars «На Марс!» 200 кВт (альбом)|200 кВт
Kukuška «Кукушка»
2019 MOSKVA «МОСКВА» Инстинкт выживания
2020 Stadija gnjeva «Стадия гнева»
2021 Instinkt vyživanija «Инстинкт выживания»
2022 Злo (Zlo)

Hudba k filmovým a herním projektům

 • Bumer «Бумер»
 • Ochota na piranju «Охота на пиранью»
 • Boj s tenju 2: Revanš «Бой с тенью 2: Реванш»
 • My iz buduščego «Мы из будущего»
 • (Film)|Stritrejsery «Стритрейсеры»
 • Half-Life: Paranoia (pro Half-Life)
 • Boj s tenju 3D: Poslednij raund «Бой с тенью 3D: Последний раунд»
 • (televizní seriál, Rusko)|Angel ili demon «Ангел или демон»
 • Vladenie 18 «Владение 18»

Videografie[editovat | editovat zdroj]

Videoklipy

Rok Název Album
2003 Одни Slot 1
2006 2 Vojny «2 войны» 2 Войны
2007 Mjortvyje zvjozdy «Мёртвые звёзды» Тринити (альбом)|Тринити
2008 Oni ubili Kenni «Они убили Кенни»
2009 Angel O.k «Ангел О. К.» 4ever
2010 Doska «Доска» Triniti «Тринити»
Zerkala «Зеркала» 4ever
Lego «Лего» F5
Alone Break The Code
2011 Kill Me Baby One More Time F5 (альбом)|F5
Sumerki «Сумерки»
2012 Odinokie ljudi «Одинокие люди»
2013 Ангел или демон Шестой (альбом)|Šestoj «Шестой»
Jesli «Если»
2014 Prostočelovek «Просточеловек»
Boj «Бой»
2015 Močit, kak chočet «Мочит, как хочет!» Septima
2016 Krugi na vode «Круги на воде»
2018 Na Mars «На Марс!» 200 кВт (альбом)|200 kVt «200 кВт»
2019 200 kVt «200 кВт»
2019 Zož «ЗОЖ»
2019 «Москва» Instinkt vyživanija «Инстинкт выживания»
2020 Vselennaja «Вселенная» 200 kVt «200 кВт»
2020 Стадия гнева Инстинкт выживания (альбом СЛОТ)|Instinkt vyživanija «Инстинкт выживания»
2021 17 let «17 лет»
2021 Mjortvye zvjozdy «Мёртвые звёзды» (4K Edition) Triniti «Тринити»
2021 2 vojny «2 войны» (4K Edition) 2 vojny «2 Войны»
2021 Angel O.K «Ангел О.К.» (4K Edition) 4ever

DVD

Rok Název Nakladatelství Popis
2008 Live & Video[18] АиБ, A-One Rec Album obsahuje žívé vystoupení v Jekatěrinburgu a videoklipy. Koncertní část DVD byla natočena v rámci Triniti-Tura «Тринити-Тура». Verze koncertu obsahuje 18 písní z alb Triniti, 2 vojny, Slot 1 «Тринити, 2 Войны». Album obsahuje repertáže ze zákulisí kapely a některé události ze života členů kapely.
2017 #REDLIVE М2БА DVD #REDLIVE bylo natočené 27 února 2016 na moskevském koncertě při prezentaci alba SEPTIMA. Za posledích 10 let první koncertní DVD «#REDLIVE» jak ve video tak audio formátu.

Ocenění[editovat | editovat zdroj]

 • Nejlepší zpěv RAMP 2005Ульяна «IF» Елина
 • Hit roku Russian Alternative Music Prize|RAMP 2006 — píseň 2 vojny «2 войны»
 • Hit roku Russian Alternative Music Prize|RAMP 2008 — píseň Oni ybili Kenni «Они убили Кенни»
 • Čartova Djužina 2020 «ЧАРТОВА ДЮЖИНА 2020»[19] nominace «Solistka» — Darija Stavrovič

Literatura[editovat | editovat zdroj]

rozhovory
recenze
 • Recenze na DVD «Live & Video» v časopisu Dark City № 48, 2009 3/5 hvězdiček

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Слoт na ruské Wikipedii.

 1. Контакты. www.slot.ru [online]. [cit. 2021-09-18]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2018-03-26. (rusky) 
 2. Шокирующее видео от «Слота» : - © Газета «Музыкальная правда», Анонсы, Музыка, Номерной, Шоу-биз - 06 - Издательский Дом «Новый Взгляд» - Издательский Дом «Новый Взгляд» -. Издательский Дом «Новый Взгляд» [online]. [cit. 2021-10-01]. Dostupné online. (rusky) 
 3. Саундтрек мюзикла «Всё о Золушке» ***. www.intermedia.ru [online]. 2015-10-07 [cit. 2021-10-05]. Dostupné online. (rusky) 
 4. Музыкальные фрагменты из мюзикла ВСЁ О ЗОЛУШКЕ. [s.l.]: [s.n.] Dostupné online. 
 5. Музыка из «Всё о Золушке» вышла на диске. www.intermedia.ru [online]. 2015-10-06 [cit. 2021-10-05]. Dostupné online. (rusky) 
 6. «Телохранитель» петербургского разлива (фото). www.fontanka.ru [online]. 2014-04-18 [cit. 2021-10-06]. Dostupné online. (rusky) 
 7. Нападение на солитстку рок-группы «Слот» Дарию Ставрович мог совершить невменяемый фанат. Газета.Ru [online]. [cit. 2021-10-06]. Dostupné online. (rusky) 
 8. БалтИнфо.ru - Новости Санкт-Петербурга. Лента новостей России, стран Балтии, мировые новости. www.baltinfo.ru [online]. [cit. 2021-10-06]. Dostupné online. 
 9. "Слот" отправляется "На Марс!" (Слушать). www.intermedia.ru [online]. 2018-03-31 [cit. 2021-10-07]. Dostupné online. (rusky) 
 10. Слот - На Марс - текст, клип, факты, слушать [online]. 2018-12-17 [cit. 2021-10-07]. Dostupné online. (rusky) 
 11. Новый сингл группы Слот - Кукушка [online]. [cit. 2021-10-07]. Dostupné online. (rusky) 
 12. Рецензия на альбом группы Слот — 200 кВт (2018) [online]. 2018-12-22 [cit. 2021-10-07]. Dostupné online. (rusky) 
 13. Группа Слот выпустила карантинный альбом - Ин да хаос. Re-play [online]. 2020-06-19 [cit. 2021-10-09]. Dostupné online. (rusky) 
 14. СЛОТ – 17 лет (Official Music Video). [s.l.]: [s.n.] Dostupné online. 
 15. Группа Слот на сайте musicbrainz.org [online]. [cit. 2013-01-11]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2013-01-21. (anglicky) 
 16. Алексей Мажаев. «Слот» - «Septima» *** [online]. www.intermedia.ru, 2016-02-27 [cit. 2016-06-11]. Dostupné online. (anglicky) 
 17. Сергей Мезенов. Дайджест русской музыки: февраль | 10. «Слот»«Septima» [online]. colta.ru, 2016-03-21 [cit. 2016-06-11]. Dostupné online. (anglicky) 
 18. Soundcheck [online]. [cit. 2013-05-04]. Dostupné online. (anglicky) 
 19. Победители ЧАРТОВОЙ ДЮЖИНЫ 2020 — НАШЕ Радио [online]. www.nashe.ru [cit. 2020-03-04]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]