Slender: The Eight Pages

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Slender: The Eight Pages
Základní informace
VývojářParsec Productions
VydavatelParsec Productions
DesignérMark J. Hadley
ProgramátorMark J. Hadley
SkladatelMark J. Hadley
Herní sérieSlender
EngineUnity
PlatformyMicrosoft Windows
macOS
Datum vydání26. června 2012
Žánrypsychological horror video game
nezávislá videohra
Herní módvideohra pro jednoho hráče
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Slender: The Eight Pages je nezávisle vyvinutá free to play videohra z roku 2012 vytvořená studiem Parsec Productions. Žánrově by šla označit za psychologický horor.

Cílem je nasbírat osm stránek v temném lese. V něm je deset míst, která stojí za povšimnutí, a kde se mohou ony stránky nacházet, na osmi z nich skutečně jsou. Hráči mají k dispozici pouze baterku, která při trvalém používání časem odejde. A co je horší, jsou pronásle(n)dováni Slendermanem, abnormálně vysokým humanoidem cizo-dimenzionálního původu v šedivém obleku s černou kravatou a mdlými obličejovými rysy (skutečně bez obličeje ho vyobrazuje až pokračování Slender: The Arrival). Podstatným klíčem k uspění je nedívat se na něj přímo příliš dlouho. Obrazovka, respektive videokamera, na niž je hra zaznamenávána, začne zrnět. Pokud hráči svou postavu neotočí a nezačnou od něj utíkat, jsou jím polapeni a hra končí. Čím více stránek je sesbíráno, tím je přežití těžší. Po šesté stránce může Slenderman hráče dokonce sám zastavit a otočit pomocí svých chapadel vyjdoucích ze zad, tím pádem je šance na útěk téměř nulová, ledaže by stihli kameru vychýlit zcela nahoru nebo dolů.

Po sesbírání všech osmi stránek se odemknou následující módy:

 • Daytime Mode: Hra se bude odehrávat ve dne.
 • 20$ Mode: Pokud je Slenderman na blízku, začne hrát hudba.
 • Marble Hornets Mode: V rohu natáčí videokamera a liší se hudba.
 • Glowstick: Baterka svítí špatně a zeleně.
 • Crank Lantern: Pokud se baterka vybije, můžete ji držením pravého tlačítka myši nabít.

Existuje však jakýsi tajný, skutečný konec, který je opravdu tajný, neboť o něm (již) neexistuje jediná oficiální zmínka. Pouze fragmenty informací o jeho skutečnosti, jež se sem tam vyskytují v komentářích k některým z videí o průchodu onou hrou na YouTube. Nejde o tlach. Dokonce existovalo i video. Po sesbírání všech osmi stránek mají hráči přibližně osm sekund na to, aby s Kate doběhli k díře v plotu, aby unikli z oblasti. Pro to je zapotřebí sebrat poslední stránku na místě poblíž startu hry, a to tedy buď u sila nebo hrůzu nahánějícího stromu. To nepopiratelně dokazuje, že všichni, co kdy po nespočtu pokusů zvládli všech osm stránek pro jednou či vícekrát sesbírat a dušovali se dokončením hry, ve skutečnosti hru nedohráli...

Místa[editovat | editovat zdroj]

 1. Silo
 2. Olejové cisterny
 3. Koupelnový komplex
 4. Zdi křížem
 5. Kamenná kupa
 6. Tunel
 7. Červený náklaďák a mobilní dům
 8. Modrý náklaďák
 9. Dřevěné sloupy
 10. Hrůzu nahánějící strom

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]