Slender: The Arrival

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Slender: The Arrival
Vývojář Blue Isle Studios (e)
Vydavatel Majesco Entertainment (e)
Engine Unity (e)
Platformy PlayStation 3
Microsoft Windows
Xbox One
Playstation 4
Xbox 360
macOS (e)
Datum vydání 26. března 2013
28. října 2013 (e)
Žánr psychologický horor (e)
Módy hra jednoho hráče (e)
Média digitální distribuce (e)
Ovládání počítačová klávesnice (e)
Webové stránky www.slenderarrival.com (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

Slender: The Arrival je pokračování hry Slender: The Eight Pages. Na rozdíl od Slender: The Eight Pages má 5 hlavních částí. (Poté několik bonusových) Pravidlo hry zní: nikdy se Slendermanovi nedívejte do očí, nebo vás chytí a hra končí. V Arrival se snaží vysvětlit to, co se dělo v Eight Pages. Hra vyšla 26. března 2013 pro Microsoft Windows a Apple Mac. Steam verze byla vydána 28. října 2013.

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Kate[editovat | editovat zdroj]

Přítelkyně Lauren. Kate je sekundární antagonista pro většinu hry, ale je hratelná ve 4. části hry. Její matka zemřela a ona se rozhodla prodat její dům. Pozvala Lauren k sobě do domu, ale zmizela. Měla ,,Slender" vize. Tyhle vize sdílela s přítelem CR. V noci před událostmi hry byla napadena ve svém domě, ale podařilo se jí uniknout. Jak bylo odhaleno ve 4. části hry. Z Kate se nakonec stala služebná Slendermana. V nově upraveném konci ji naleznete v sutinách domu, kde pláče v rohu místnosti, když se k ní přiblížíte, promění se opět na Slendermanovu služebnou a zmlátí vás.

Lauren[editovat | editovat zdroj]

Lauren je hlavní protagonista hry a hratelná postava. Je na návštěvě u Kate, jakmile zjistí, že Kate byla den předtím napadena, rozhodne se ji najít a rozluštit záhadu jejího zmizení.

Slenderman[editovat | editovat zdroj]

Slenderman je nehratelný primární antagonista. Podle něho tahle hra nese jméno. Má tu schopnost, že si může z lidí udělat jejich sluhy a nebo zástupce svého druhu. Dále může neuvěřitelně daleko protáhnout své končetiny, k polapení své kořisti. Když se ve hře k němu otočí kamera, začne obrazovka dělat nepředvídatelné věci.

Carl Ross (CR)[editovat | editovat zdroj]

Carl Ross je přítel Kate. Sdílí ,,Slender" vize s Kate. Vyšetřoval zmizení chlapce Charlieho. Jako malí si s Kate hráli v lese, ale když jednou matka Kate zjistila, že k nim Carl přišel na návštěvu, přes Kate ho poprosí, aby jeho existence byla před Lauren utajena. Carl poradí Kate Lauren zavolat, když její matka zemře. Ve hře je vidět na konci jako ohořelý muž, vedle kterého ležela videokamera.

Charlie Matheson Jr.[editovat | editovat zdroj]

Chlapec, který se ztratil a byl unesen Slendermanem. Stejně jako z Kate i z něj se stal jeho služebník. V nově upraveném konci, je to on, kdo vás unese a hlídá vás ve sklepě zničeného bytu. Také ho můžete potkat, hrajete-li novější verzi této hry při cestě do Oakside parku. Stojí v poničeném domě při cestě, když se k němu přiblížíte odstrčí vás a zmizí.

Hra[editovat | editovat zdroj]

Příběh před hraním[editovat | editovat zdroj]

Kate žije se svojí matkou. Matka umírá, Kate volá Lauren a v noci před hraním je v domě napadena Slendermanem, ale unikne.

1. část: Prologue[editovat | editovat zdroj]

Vy jakožto Lauren přicházíte do domu Kate, kde Kate není. Najdete dopisy, ve kterých si Kate dopisuje s CR a v její ložnici naleznete děsivé obrazce, které nakreslila Kate. Uslyšíte výkřik. To vykřikla Kate, protože byla chycena Slendermanem. Najdete baterku a vydáte se zadní brankou k parku. Starší verze hry neobsahuje cestu k parku!

2. část: The Eight Pages[editovat | editovat zdroj]

Stejná pravidla jako u hry The Eight Pages.: Posbírat osm stránek a nenechat se chytit. Jakmile seberete všech osm stránek objeví se po několika sekundách Slenderman přímo za vámi a snaží se vás chytit. Utečete do lesa.

3. část: Into the Abyss[editovat | editovat zdroj]

Probouzíte se v lese. Prospali jste celý zbytek noci. Dojdete k opuštěnému dolu a vydáte se jej prozkoumat. Musíte v komplexu nastartovat šest generátorů abyste zprovoznili výtah. Nyní se k Slendermanovi přidává i Kate, která je v jeho moci. V originále je nazvána "The Chaser". Když výtah zprovozníte vyjedete do další úrovně.

V Hardcore Módu se ke Generátorům přidává úkol.: Najít všechny kanystry s benzínem. V Hardcore modu se zde se nachází třetí nepřítel - neznámý Proxy, ve žlutém oblečení. Je oběť Slendermana. Spekuluje se, že to byl Katin přítel.

4. část: Flashback[editovat | editovat zdroj]

Dojdete k opuštěnému skladišti v němž naleznete televizi. Jakmile začnete televizi sledovat. Vžijete se do role Kate, která se snaží uzavřít dům. Bohužel se jí to nepodaří a jakmile se vrátí do své ložnice Slenderman ji napadne. Tím nahrávka končí a vy opět hrajete za Lauren.

5. část: The Arrival[editovat | editovat zdroj]

Vystoupáte s Lauren do jeskyně, projdete skrze jeskyni a ocitnete se v hořícím lese. Musíte proběhnout skrze les, ve kterém se nachází extrémně agresivní Slenderman, do rádiové věže na vrcholku. Vstoupíte dovnitř a vchodové dveře se zabouchnou. Naleznete klíče a vstoupíde do nitra budovy. Vaše baterka se vybije a tak musíte projít skze chodbu až do místnosti, kde leží ostatky uhořelého Carla Rosse. Vedle něj se nachází kamera přehrajte si z ní záznam a poté hra končí, ale jsou 3 různé konce.

  1. Do místnosti někdo vstoupí a umlátí vás. - Normal Mode
  2. Do místnosti někdo vstoupí zbije vás a vyhodí vás z rádiové věže. - Hardcore Mode
  3. Do místnosti vběhne Charlie a unese vás. Probudíte se v Zničeném domě. Jakmlie vám Charlie uvolní cestu dojdete skrze dům k plačící Kate ta se změní na Chasera a umlátí vás. Kamera padne na zem a poslední co nahrává je to, jak vaše bezvládné tělo někdo odtáhne mimo záznam. - Oficiální Steam verze The Endu.

6. část: Genesis[editovat | editovat zdroj]

Tato část byla do hry přidána ve verzi 1.3. Je to upravená verze hry The Eight Pages. Genesis se s The Eight Pages shoduje v mapě. Samozřejmě grafická úroveň se liší. Ocitáte se s Kate v lese a máte za úkol najít osm stránek. Příběhově se tato úroveň odehrává před nahrávkou v úrovni Flashback. Jakmile posbíráte všech osm stránek chytí vás Slenderman, ale místo toho aby vás zabil, tak vám pouze telepaticky sdělí. "Ještě s tebou mám plány, Kate." v originále "I have plans for you, Kate."

7. část: Homestead[editovat | editovat zdroj]

Bonusová úroveň. Zpřístupníte ji tak, že v úrovni Flashback u televize seberete Videokazetu se Složkou s názvem Homestead. Ocitnete se tak v roli Carla Rosse, který zkoumá Charlieho zmizení na rodinné farmě Mathesonů. Je pronásledován Charliem, který slouží Slendermanovi. Na farmě naleznete jako Carl mnoho důkazů o tom, že rodina Mathensonů je Slendrmanem sledována už hodně dlouhou dobu.

8. část: Memories[editovat | editovat zdroj]

Bonusová úroveň. Zpřístupníte ji tak, že v úrovni Flashback při cestě ke skladišti naleznete v lese starého plyšového medvídka, který patřil Charliemu. Ocitnete se tak v roli samotného chlapce ve chvíli, kdy zmizí svým rodičům. Jste na pláži a postupně sbíráte vláček. Jednotlivé kousky vás zavedou až do lesa. Odtamtud se snažíte vrátit, ale jste pronásledováni Slendermanovými chapadly. Není úniku a jakmile vás chapadla zachytí snažíte se křičet o pomoc. Zatímco vás rodiče hledají. Poté vás zcela pohltí Slendermanovy chapadla a tím tato úroveň končí.

Speciální Úroveň[editovat | editovat zdroj]

Velice podivná úroveň. V Prologue se před domem Kate nachází strom na kterém je cedule s informací o pohřešovaném dítěti. Když k této ceduli třikrát dojdete a třikrát ji seberete, pokaždé to musíte opakovat, protože hra vás hodí do menu a vy opět hrajete od začátku hry. Ale seberete-li ceduli takto třikrát v řadě octnete se u domu Kate, ale dům jako by se vznášel ve vzduchu a vy s ním. Kamera trošku zlobí jako by vás pronásledoval Slenderman a vaším úkolem je nalézt uzamčené dveře. Avšak když procházíte dveřmi teleportuje vás to do jiných místností, jakmile najdete uzamčené dveře. Chytí vás Slenderman. Opět jste v Hlavním menu otevřete si výběry úrovní ty jsou změněny na cedule s chybějícím Charliem. Klikněte na druhou a opět jste u domu. Běhejte po domě. Zároveň můžete zaslechnout i zvuky připomínající Kate jakožto "The Chaser" z úrovně Into the Abyss. Po nějaké době obrazovka zčerná a vy se objevíte na dvorku za domem nemůžete se hýbat, kolem vás hoří oheň a Slenderman se k vám postupně přibližuje. Umíráte a na obrazovce problikává Slendermanova tvář a cedule s Charliem. Objevíte se naposledy v menu, které vám dává pouze dvě možnosti na výběr. Spustit hru a nebo ji ukončit. Spuštění způsobí, že se díváte na oblohu, poté se opakuje stejný proces jako při smrti ve speciální úrovni. Vypnutím hru opět navrátíte do normálního stavu.