Sky Park

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Sky Park
Bývalý průmyslový areál Čulenova při začátku výstavby projektu Sky Park
Bývalý průmyslový areál Čulenova při začátku výstavby projektu Sky Park
Poloha
Adresa Bratislava, SlovenskoSlovensko Slovensko
Souřadnice
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Sky Park je stavěná obytná a administrativní čtvrť na bratislavském Starém Městě. Projekt s rozlohou 5,5 hektarů realizuje firma Penta Investments na území bývalé průmyslové čtvrti Čulenova. Areál bude po dokončení zahrnovat celkem pět výškových budov o výškách 89, 116 a 3x 108 metrů. Všechny byly navrženy britskou kanceláří Zaha Hadid. Celková investice do projektu bude v přepočtu přibližně 2,7 miliard korun.[1]

Historie[editovat | editovat zdroj]

Pozemky pro stavbu byly Pentou odkoupeny od Bratislavské teplárenské v lednu 2008.

V lednu 2017 byla zahájena výstavba první etapy projektu, ta zahrnuje výstavbu tří třicetipatrových rezidenčních budov s více než 700 byty, parkovacími místy a plochami pro občanskou vybavenost.[2] Má být dokončena kolem roku 2019. V druhé etapě Penta plánuje postavit dvě administrativní budovy s celkovou pronajímatelnou plochou přes 55 000 m²; začátek výstavby této části projektu závisí na termínu získání příslušných stavebních povolení.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Penta začala v Bratislavě stavět obytnou a administrativní čtvrť od Zahy Hadid. archiweb.cz [online]. 2017-01 [cit. 2017-08]. Dostupné online. 
  2. Bratislava se dočkala. Začala vyrůstat čtvrť Sky Park od Zahy Hadid. iDNES.cz [online]. 2017-01-28 [cit. 2017-08-28]. Dostupné online. 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]