Shadowhunters

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Shadowhunters
Logo seriálu
Logo seriálu
Základní informace
Žánr fantasy
Formát seriál
Předloha Nástroje smrti od Cassandry Clare
Hrají Katherine McNamara
Dominic Sherwood
Alberto Rosende
Emeraude Toubia
Země původu USAUSA USA
Jazyk angličtina
Počet řad 2
Počet dílů 13+
Produkce a televizní štáb
Výkonný producent McG
Ed Decter
Lokace Toronto, Kanada
Produkční
společnost
Constantin Film
Premiérové vysílání
TV stanice Freeform
Vysíláno 12. ledna 2016 –
Posloupnost
Související Mortal Instruments: Město z kostí
Shadowhunters na ČSFD SZ IMDb

Shadowhunters je televizní seriál stanice Freeform vysílaný od 12. ledna 2016 a inspirovaný romány Nástroje smrti od Cassandry Clare. Seriál byl oficiálně vybrán stanicí 30. března 2015. Seriál je rebootem filmu Mortal Instruments: Město z kostí z roku 2013, který byl také produkován studiem Constantin Film.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Seriál sleduje mladou Clary Fray, která je vržena do světa stínů - andělé, kteří loví démony - na její 18. narozeniny, poté co je její matka napadena a unesena jedním z démonů. Ve snaze ji zachránit, se dává dohromady se skupinou Lovců stínů, včetně podmanivého Jace Waylanda a jejího dlouholetého kamaráda Simona. Clary začíná cestu za sebe-poznáním, dozvídá se více o své minulosti, která ji může pomoci v budoucnosti.baby

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Produkce[editovat | editovat zdroj]

V roce 2012 Screen Gems oznámilo produkci filmové adaptace první knihy ze série Nástroje smrti od Cassandry Clare. Produkce filmové adaptace druhé knihy City of Ashes, byla naplanována na září 2013, poté posunuta na rok 2014 a nakonec zrušena.

12. dubna 2012 Constantin Film potvrdil, že Nástroje smrti se vrátí jako televizní seriál. Bylo oznámeno, že epizody budou dlouhé jednu hodinu a děj začne od první knihy City of Bones. V únoru 2015 Casandra Clare prostřednictvím twitteru oznámila, že seriál se bude jmenovat Shadowhunters.

Casting[editovat | editovat zdroj]

20. dubna 2015 byl Dominic Sherwood prvním členem obsazení seriálu. 2. května bylo označeno, že Emeraude Toubia přijala roli Isabelle Lightwood a Alberto Resende roli Simona Lewise. 6. května bylo oznámeno, že bývalá hvězda Disney kanálu Katherine McNamara získala hlavní roli Clary Fray. O dva dny později se k obsazení přidali Matthew Daddario a Isaiah Mustafa. Do vedlejší role Valentina byl přijat Alan Van Sprang. Maxim Roy si zahrála roli Jocelyn Fray a Harry Shum, Jr. roli Magnuse Banea.

Natáčení[editovat | editovat zdroj]

Natáčení bylo zahájeno 25. května 2015 v Torontu v Kanadě.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Shadowhunters (TV series) na anglické Wikipedii.