Schleich

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Schleich
Sídlo firmy v Herlikofenu
Sídlo firmy v Herlikofenu
Právní forma Gesellschaft mit beschränkter Haftung
Založeno 1935
Sídlo Schwäbisch Gmünd
Majitel Ardian
Oficiální web www.schleich-s.com/de/DE/
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Schleich je německý výrobce hraček figurek a doplňků. Všechny figurky, jež vyrábí jsou ručně malovány. Společnost má sídlo v Německu. Tradiční trh s výrobky Schleich je v kontinentální Evropě, s polovinou svých prodejů v Německu. Nicméně, jejich hračky se prodávají po celém světě a nyní se stává velmi populární ve Velké Británii, Austrálii a Severní Americe.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Schleich založil Friedrich Schleich v roce 1935. Jeho figurky byly poprvé vydány v roce 1950 s vývojem, výrobou a uváděním na trh komických figurek, jako Snoopy a Šmoulové. V časných 1980 dodali zvířecí figurky. Do konce roku 2006, Schleich byla rodinná firma. To bylo pak převzato britskou investiční společnosti HG Capital, která zaplatila 165 milionů euro za 80% podíl. Figurky se odlévají jak v Číně tak v Německu.


Návrh a výroba[editovat | editovat zdroj]

Design výrobků a vytváření nástrojů je většinou vlastní. Výroba je v německé centrále a ve výrobních zařízení v zahraničí, přičemž tato čísla jsou ručně malované v Číně. V roce 2006 měla asi 250 Schleich zaměstnanců a roční prodejní dobu přibližně 80 milionů EUR.

Produktové řady[editovat | editovat zdroj]

Současný sortiment figurek nyní zahrnuje zvířata, rytíře, dinosaury, Šmouly, domácí zvířata, elfy a americké hranice spolu s mnoha doplňky pro každého.

Každý rok jsou na trh vypuštěny nové modely a starší modely zase staženy a tak má každý sběratel vždy ke sbírání něco nového.

V květnu 2007 byl zavedený nový druh elfů – jižní a severní elfové představující boj světla a tmy. V roce 2009 publikoval Schleich knižně příběh o elfech, přičemž jednotlivé kapitoly byly postupně zveřejňovány na internetových stránkách společnosti. Světový objem prodeje je nyní v řádu desítek miliónů figurek. A přes 500 miliónů jich bylo dosud prodáno.

Sídlo[editovat | editovat zdroj]

Schleich v současné době sídlí v Schwäbisch Gmünd v Německu.

Live show[editovat | editovat zdroj]

V poslední době se těší čím dál větší oblibě tzv. live show. Tedy výstavy těchto modelů, především koní. Firma Schleich vyrábí krom stálé produkce i limitované řady jako je například Satchmo, který byl vyráběn jen v roce 2010 a to v počtu 5000 ks. Tyto modely pak na výstavách sklízí lepší hodnocení.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]