Sammy Gravano

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Salvatore "Sammy" Gravano
Salvatore "Sammy" Gravano
Salvatore "Sammy" Gravano
Rodné jméno Salvatore Gravano
Narození 12. března 1945 (75 let)
USA New York, New York, USA
Národnost Italoameričané
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Salvatore "Sammy" Gravano (* 12. března 1945) je americký gangster. Byl zástupcem bosse Johna Gottiho, kterého v devadesátých letech udal na FBI.

Později byl zařazen do programu na ochranu svědků. Žil v Arizoně, kde si však počínal velmi neopatrně (otevřeně vystupoval, poskytoval rozhovory…). Gotti za ním nechal již vyslat vraždené komando, ale než mohl být Gravano zabit, byl roku 2000 zatčen a následující rok odsouzen za obchod s drogami ke 20 letům vězení. Jeho syn Gerard dostal 9 let vězení, dcera Karen a manželka Debra dostaly podmínku. V současné době si odpykává trest ve věznici ADX Florence. Během výkonu trestu mu byla diagnostikována tzv. Gravesova choroba. Ta se projevuje zvýšenou činností štítné žlázy, pacient má částečně vypouklé oči a je nucen podstoupit chemoterapii a masivní ozařování. Předpokládané datum jeho propuštění je 8. března 2019.[1]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Information for Inmate 171342 GRAVANO. www.azcorrections.gov [online]. [cit. 2012-01-21]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2011-07-18.