SK Union Čelákovice

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
SK Union Čelákovice
Název SK Union Čelákovice a.s.
Přezdívka Union
Země Česko
Založen 1921
Domácí dres
Venkovní dres
Soutěž I.A třída Středočeského kraje-sk.B
Divize "B" 2008/09 6. místo
Stadion U hájku
Čelákovice
Kapacita 5000
Vedení
Předseda PhDr. Václav Tichý
Trenér Radek Skuhravý
Oficiální webová stránka
Některá data mohou pocházet z datové položky.

SK Union Čelákovice je český fotbalový klub z Čelákovic, kde dospělí hrají A.Třídu skupiny "B". Tento klub má i mládežnickou základnu. Mladší a starší dorost - ten hraje krajský přebor, mladší a starší žáky - ti hrají též krajský přebor. Přípravka působí v okresním přeboru přípravek a minikopaná v okresním přeboru minikopaných.

Historie[editovat | editovat zdroj]

První klub, který vznikl v Čelákovicích, byl v roce 1921 SK Union Čelákovice. O 3 roky později z něj odešla skupina hráčů a založila druhý čelakovický klub SK Čelákovice. Nikdy se ovšem nekonalo derby mezi SK a Unionem. SK Čelákovice hráli od roku 1953 do roku 1968 nepřetržitě druhou českou nejvyšší soutěž. Union se v té době pohyboval na úrovních okresu.

Vzestup Unionu přišel až po letech čekání a to v roce 1992, kdy díky Ing. Tanglovi přichází do klubu několik dobrých funkcionářů. Union postupně překonává okresní i krajské soutěže a v roce 1997 konečně postupuje do divize. V roce 1999 dochází v klubu SK Čelákovice k ekonomickým problémům. Z těchto důvodů se musí sloučit s Unionem. Ještě v témže roce postupují Čelákovice do 4. kola Poháru ČMFS a to přes ligovou Marilu Příbram (dnes 1.FK Příbram).

Přichází rok 2001. V Unionu působí trenérská dvojice Bielik-Jarolím se kterou Union postupuje do ČFL. Sezonu 2001/2002 dokončuje na předposledním místě a sestupuje zpět do divize.

Historické názvy[editovat | editovat zdroj]

  • 1921-2020 - SK Union Čelákovice (Sportovní klub Union Čelákovice)

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]