SK Union Čelákovice

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
SK Union Čelákovice
NázevSK Union Čelákovice a.s.
PřezdívkaUnion
ZeměČesko
Založen1921
Domácí dres
Venkovní dres
SoutěžI.A třída Středočeského kraje-sk.B
Divize "B" 2008/096. místo
StadionU hájku
Čelákovice
Kapacita5000 diváků
Vedení
PředsedaPhDr. Václav Tichý
TrenérRadek Skuhravý
Oficiální webová stránka
Některá data mohou pocházet z datové položky.

SK Union Čelákovice je český fotbalový klub z Čelákovic, kde dospělí hrají A.Třídu skupiny "B". Tento klub má i mládežnickou základnu. Mladší a starší dorost - ten hraje krajský přebor, mladší a starší žáky - ti hrají též krajský přebor. Přípravka působí v okresním přeboru přípravek a minikopaná v okresním přeboru minikopaných.

Historie[editovat | editovat zdroj]

První klub, který vznikl v Čelákovicích, byl v roce 1921 SK Union Čelákovice. O 3 roky později z něj odešla skupina hráčů a založila druhý čelakovický klub SK Čelákovice. Nikdy se ovšem nekonalo derby mezi SK a Unionem. SK Čelákovice hráli od roku 1953 do roku 1968 nepřetržitě druhou českou nejvyšší soutěž. Union se v té době pohyboval na úrovních okresu.

Vzestup Unionu přišel až po letech čekání a to v roce 1992, kdy díky Ing. Tanglovi přichází do klubu několik dobrých funkcionářů. Union postupně překonává okresní i krajské soutěže a v roce 1997 konečně postupuje do divize. V roce 1999 dochází v klubu SK Čelákovice k ekonomickým problémům. Z těchto důvodů se musí sloučit s Unionem. Ještě v témže roce postupují Čelákovice do 4. kola Poháru ČMFS a to přes ligovou Marilu Příbram (dnes 1.FK Příbram).

Přichází rok 2001. V Unionu působí trenérská dvojice Bielik-Jarolím se kterou Union postupuje do ČFL. Sezonu 2001/2002 dokončuje na předposledním místě a sestupuje zpět do divize.

Historické názvy[editovat | editovat zdroj]

  • 1921-2020 - SK Union Čelákovice (Sportovní klub Union Čelákovice)

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Literatura[editovat | editovat zdroj]

  • ŠIKL, Milan a Mirko NOSEK. Sto let fotbalu v Čelákovicích. Čelákovice: Městské muzeum v Čelákovicích, 2021. ISBN 978-80-87187-11-1.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]