Runaway 3: A Twist of Fate

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Runaway 3: A Twist of Fate
Runaway 3: A Twist of Fate
Runaway 3: A Twist of Fate
Vývojář Péndulo Studios (e)
Vydavatel Focus Home Interactive (e)
Distributor Focus Home Interactive (e)
Poslední verze 1.11 (e)
Platformy Nintendo DS
Microsoft Windows (e)
Datum vydání Česká republika 2010
Žánr grafická adventura (e)
Módy hra jednoho hráče (e)
Teen PEGI 12 USK 12
Data mohou pocházet z datové položky.

Runaway 3: A Twist of Fate (česky Runaway 3: Osudový zvrat) je třetí pokračování ze série počítačových her Runaway. Jedná se o kreslenou 2D adventuru od Pendulo Studios. Hra byla poprvé vydána 26. listopadu 2009, v České republice až v roce 2010. Děj hry volně navazuje na příběh druhého dílu, Runaway 2: The Dream of the Turtle (Runaway 2: Želví sen). Opět se zde setkáme s dvěma hlavními postavami – Brianem Basco a Ginou Timmins. Oproti předchozím dvěma dílům tu je však jedna velká změna – tentokrát už hráč neovládá jen postavu Briana, ale v některých částech hry ovládá Ginu.

Postavy[editovat | editovat zdroj]

 • Brian Basco
 • Gina Timmins – přítelkyně Briana
 • Ian C. Bennett – psycholog v ústavu Happy Dale Mental Hospital, kam Briana poslali
 • Loretta Palmer – zdravotní sestra v ústavu
 • Ernie A. Parsley – dozorce v ústavu
 • Gabriel „Gabbo“ Spiegelman – pacient v ústavu, Brianův kamarád
 • Jacob Z. Kurgan – pacient v ústavu
 • Jerome Chapman
 • Tarantula – viz Runaway 2: The Dream of the Turtle
 • Nathaniel L. Kordsmeier – viz Runaway 2: The Dream of the Turtle, objevuje se pouze ve vzpomínkách
 • Zachariah O'Connor – hloupý vojín sloužící Kordsmeierovi, objevuje se pouze ve vzpomínkách
 • Wasabi
 • Fatzilla

Nástin příběhu[editovat | editovat zdroj]

Kapitola 1.[editovat | editovat zdroj]

Hra začíná pohřbem Briana Basca. Po ukončení obřadu, zazvoní Gině telefon s číslem Briana. Dozví se, že Brian je naživu, avšak je momentálně zaživa pohřben ve svém hrobě a chce, aby ho dostala ven. Gině se přes kryptu nakonec podaří prokopat do hrobu. V hrobě ale nenajde Briana, nýbrž jeho známého Gabba, který byl spolu s ním v psychiatrickém ústavu, kam Briana poslala soudkyně. Brian byl totiž obviněn z vraždy generála Kordsmeiera (viz Runaway 2: The Dream of the Turtle), cítí se nevinný, sám si ale nic nepamatuje, a proto byl poslán do ústavu, aby doktor Bennett zjistil, zda mluví pravdu. Gabbo Gině poví o Brianově pobytu v ústavě.

Kapitola 2.[editovat | editovat zdroj]

Brian zaslechl Dr. Bennetta, jak říká soudkyni, že jeho pacient je zdravý a nebezpečný člověk, a měl by tedy být ve vězení. Brian proto požádal Gabba, aby mu poradil, jak z ústavu utéct. Sdělí mu plán útěku skrze větrací šachty v herně, avšak tento plán uslyší i Kurgan, který sebere klíč a zamkne za sebou dveře do herny. Nakonec se Brianovi podaří do herny dostat a větrací šachtou se dostane až k hlavnímu větráku. Zde najde mrtvého Kurgana, kterému větrák urazil hlavu. Když se Brian snaží tělo a hlavu odklidit, omylem hodí hlavu do pece, kde je spálena na prach.

Kapitola 3.[editovat | editovat zdroj]

Gina a Gabbo dorazí do chaty plukovníka Jerome Chapmana a setkají se s doktorem Bennettem. Jerome Chapman nejspíše spáchal sebevraždu a Gina mu pomůže s hledáním důkazů, Chapman totiž věřil v Brianovu nevinu. Bennett se později vydá za šerifem. Bennett s Ginou nakonec vyloučí Chapmanovu sebevraždu a zjistí, že za jeho vraždou stála Tarantule. K chatě však dorazí Wasabi a Fatzilla (Tarantulini nohsledi) a následně je Doktor Bennett zastřelen. Gina a Gabbo o vlásek uniknou a ujíždí z místa pryč.

Kapitola 4.[editovat | editovat zdroj]

Gabbo Gině dopoví zbytek příběhu, co se dělo s Brianem v ústavu. Po objevu Kurganova těla Gabbo Brianovi poradil, aby Kurganovo bezhlavé tělo upravil tak, aby vypadalo jako jeho vlastní. Upraví mu tedy vlasy a nehty, nakreslí tetování a vymění lékařské záznamy. Brian uteče a všichni si myslí, že Brian je mrtvý a Kurgan utekl.

Kapitola 5.[editovat | editovat zdroj]

Po několika dnech skrývání se Brian vydává k bytu Dr. Bennetta, aby zde ukradl zprávu o své terapii a dozvěděl se, co se skutečně stalo na Mala Islands a kdo Kordsmeiera skutečně zabil. Mezitím dorazí Gina a Gabbo a setkají se soudkyní Lutritii Whitley, bydlící kousek od Bennetta. S Ginou probírá Brianův záznam, což jsou vzpomínky na předchozí díly.

Ve vzpomínkové vsuvce Brian zachránil Ginu, probojuje se do vojenského tábora a na prosbu mimozemšťanů chce usvědčit generála i Tarantuli z nelegální činnosti, aby od nich měli navždy pokoj. Brian ovládá plukovníka Kordsmeira za použití mentálního ovladače od Trantorianů (mimozemšťanů). Narazí na mariňáka Zachariaha O'Connora, který na Brianův-Kordsmeierův rozkaz uschová vzácný zdroj energie trantonit. Brian později najde záznamy o neoprávněném činění Kordsmeiera a Tarantule. Zavolá Chapmanovi, předá mu důkazy a chce, aby zatkl Kordsmeira a Tarantuli. Tarantule se ale mezitím probudí a vezme Brianův ovladač mysli. Tak ovládne Briana a donutí jej zastřelit plukovníka Kordsmeiera, poté unikne a Brian ztratí paměť.

Kapitola 6.[editovat | editovat zdroj]

Doktor Bennett poté zaznamená výsledek terapie, který mluví v prospěch Briana. Hovor, který kdysi Brian slyšel, nebyl o něm, ale o Kurganovi. V bytě soudkyně se najednou objeví sestra Palmerová, tedy Tarantule. Paralyzérem se postará o Gabba a Ginu svážou. Poté vše zorganizuje tak, aby byl Brian opět usvědčen, a vyhrožuje soudkyni životem její dcery. Do místnosti, kde je Gina se pak dostane Brian a pokusí se vymyslet plán, jak se z této situace dostat.

Brian namluví číšníkovi Jonahovi z restaurace opodál, že budou točit film a chtějí, aby hrál roli mafiána. Tarantule totiž už zavolala místním mafiánův, že chce trantorit prodat, a čeká na jejich příchod. Brian se vypořádá s Fatzillou a Wasabim. Jonah přijde s kufříkem s falešnými penězi naplněnými chloroformem a po otevření kufříku oba usnou. Brian tedy osvobodí Ginu i ostatní, a soudkyně se proto rozhodne postavit za Brianovo očištění. Když přijedou skuteční mafiáni, Gina s Brianem je v převleku obelstí, prodají jim falešný kámen a s kupou peněz utečou pryč.

Související články[editovat | editovat zdroj]