Randy Orton

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Randal Keith Orton
Randy Orton
Randy Orton
Narození 1. dubna 1980
USA Knoxville, Tennessee, USA

Randal Keith Orton (* 1. dubna 1980, Knoxville, Tennessee) je americký profesionální wrestler, je to wrestler třetí generace. Své pravé jméno užívá i v ringu, ale místo "Randal" je zdrobněno na "Randy" a jeho prostřední jméno "Keith" se nepoužívá. Na Summerslamu 2013 (18. 08. 2013) porazil Daniela Bryana a je tak současným držitelem nejprestižnějšího wrestlingového pásu na světě - pásu WWE šampiona.

Biografické informace[editovat | editovat zdroj]

Úspěchy[editovat | editovat zdroj]

World Heavyweight Championship (3 krát) World Tag Team Championship (1 krát) WWE Championship (7 krát) WWE Intercontinental Championship (1 krát) Royal Rumble (2009) Seventeenth Triple Crown Champion Money in the bank (WWE championship) (2013) ( Na Summerslamu 2013 zpeněžil svůj kufřík a porazil Daniela Bryana )

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Randy Orton si svůj debut v WWE odbyl 22.4.2002 ve SmackDownu proti Hardcore Hollymu. Poté byl draftován do divize RAW. 26.7.2004 porazil Chrise Benoita v zápase o světový titul, Randy Orton tento zápas vyhrál a ve svých 24 letech a stal se nejmladším držitelem světového titulu v historii. V Lednu 2006 Orton nastoupil i do zápasu Royal Rumble s dalšími 30 wrestlery, ale byl vyřazen Reyem Mysteriem, který nakonec zvítězil. 4.4.2006 byl Orton suspendován. Orton se vrátil před SummerSlamem 2006, na kterém měl zápas proti Hulku Hoganovi, který Orton prohrál. Na One Night Stand 2007 byl poražen Robem Van Damem v Stretcher match, ale po zápase ho kopl do hlavy a tím ho vyřadil. Na Great American Bash Orton porazil Dustyho Rhodese. Poté porazil i Codyho Rhodese v Rawu a stal se hlavním vyzyvatelem o WWE titul. V roce 2008 se Randy Orton zranil a nemohl po dlouhých šest měsíců zápasit. V roce 2009 se stal Orton vítězem Royal Rumble matche. Randyho kariéra pokračovala dál. Do roku 2013 se dostal k devíti světovým titulům. K poslednímu, k devátému, titulu se dostal v první polovině roku 2011, kdy si ve feudu s Christianem vyměnili titul pro světového šampiona těžké váhy. O titul přišel v září téhož roku na show "Night of champions", kdy titul vybojoval Mark Henry. Poté se do bojů o jakkýkoliv titul zapojil jen zřídka. Postupně měl feudy s Codym Rhodesem, Wadem Barretem, Kanem, Albertem del Riem, Shieldem a dalšími. Dalším zlom přišel v červenci roku 2013, kdy dokázal porazit svých 5 soupeřů, vystoupat na žebřík a uchytit Money In The Bank kufřík, který držitele opravňuje k zápasu o nejprestižnější titul v WWE, kdykoliv bude majitel kontraktu chtít.

Soukromý život[editovat | editovat zdroj]

V listopadu 2006 Randy Orton oznámil zásnuby se svou přítelkyní Samanthou Spenno. Vzali se v září 2007 a v Prosinci 2007 oznámil, že čekají své první dítě, dceru kterou pojmenovali Alanna Marie, která se narodila 12 července 2008. O pět let později se manželé Ortonovi rozvedli.