Hulk Hogan

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Terrence Gene Bollea
Hulk Hogan
Hulk Hogan
Rodné jméno Terry Gene Bollea
Narození 11. srpna 1953 (62 let)
USATampa, Florida, USA
Alma mater University of South Florida
Povolání herec, profesionální wrestler, televizní hlasatel, hlasové herectví, písničkář, autor autobiografie, hudební skladatel, byznysmen a hudební producent
Manžel(ka) Linda Hogan (19832009)
Děti Brooke Hogan a Nick Hogan
Web www.hulkhogan.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Terrence Gene Bollea (* 11. srpna 1953) známější pod pseudonymem Hulk Hogan, je americký herec a bývalý profesionální wrestler. Se svojí bývalou ženou Lindou má dvě děti, Brooke (1988) a Nicka (1990). Stal se hvězdou americké televizní stanice VH1, kde účinkuje ve své reality show Hogan má pravdu. Wrestlingu se aktivně věnoval v letech 1985 až 2000 a je považován za jednu z největších postav tohoto zábavního sportu.

Dětství[editovat | editovat zdroj]

Narodil se 11. srpna 1953 v Augustě v Georgii, ale vyrůstal v Tampě na Floridě. Jako kluk byl Hogan nadhazovač v Little League baseball. Často byl terčem posměšků kvůli své váze, ve 12 letech vážil zhruba 88 kilogramů. Profesionální dění začal sledovat až v 16 letech. Na střední škole obdivoval Dusty Rhodes a začal pravidelně navštěvovat zápasy v Tampa Sportatorium.

Byl také dobrý kytarista a strávil 10 let hraním na basovou kytaru v několika rockových skupinách na Floridě, včetně Ruckus a Infinity's End. Mnoho wrestlerů, kteří v té době vystupovali na Floridě, navštěvovali bary, kde vystupoval. Poté navštěvoval University of South Florida (kterou však nedokončil). Trávil mnoho času v místní posilovně, kde potkal pro wrestlera Mika Grahama (syna legendárního wrestlera a prezidenta Národní Wrestlingové Aliance Eddieho Grahama). Jeho fyzická kondice zaujala také Jacka Briscoa a jeho bratra Geralda. Společně jej přesvědčili, aby zkusil wrestling. Jelikož byl fanoušek wrestlingu už od mala, souhlasil. V roce 1976 Mike Graham ho představil Hiro Matsudaovi, který byl obklopen těmi nejlepšími trenéry. Během první sezóny trénování se jej Matsuda sarkasticky zeptal, „Takže ty chceš být wrestler?“ a úmyslně, k získání většího respektu, mu zlomil nohu.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Během roku jej Matsuda připravil k debutu, ve kterém mu Eddie Graham domluvil protivníka Briana Blaira a místo konání Fort Myers, Florida na 10. srpen 1977. Krátce poté si Terry oblékl masku a vzal na sebe roli Super Ničitele, v angličtině „The Super Destroyer“. Byla to postava hraná nejprve Donem Jardinem a později několika jinými wrestlery.

O několik měsíců později se připojil k Louie Tillet v alabamské oblasti, kde vytvořil tým s Edem Lesliem (později znám pod pseudonymem Brutus Beefcake) jako Terry a Ed Boulder. Během této doby vystoupil v talk show Lou Ferrigna, hvězdy TV seriálu The Incredible Hulk. Moderátor v pořadu okomentoval Terryho, který váží 137 kg a měl 52cm biceps, jako „the Hulk“; a díky tomu Bollea začal vystupovat jako Terry „the Hulk“ Boulder; a občas také jako „Sterling Golden“.

V červnu 1979 vyhrál svůj první wrestlingový titul v National Wrestling Alliance a zanedlouho poté přešel k World Wrestling Federation, jehož ředitelem byl v té době Vince McMahon Sr. V této organizaci získal svůj jeden z nejcennějších titulů-World Hewyeweight Championship. V letech 1980 až 1983 působil v New Japan pro Wrestling v Japonsku, kde mu fanoušci přezdívali Ichiban. Dále v letech 1983 až 1993 působil v WWE a v roce 2005 byl uveden do síně slávy. Po nějaké době odešel z WWE do důchodu. Potom ale přešel do Total Nonstop Action Wrestling, kde působí dodnes.

Oblíbené chvaty[editovat | editovat zdroj]

  • Leg drop
  • Right punch
  • Left punch
  • Hurricane right punch
  • Shoulder splash to corner
  • Clothesline
  • Headlock followed by running shoulder tackle

Zakončovací chvaty[editovat | editovat zdroj]

  • Atomic leg drop

under blast

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Hulk Hogan na anglické Wikipedii.