Q (časopis)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Q
Periodicita měsíčník
Země Spojené království
Vydavatel Bauer Media Group
Druh tiskoviny hudební časopis
První vydání říjen 1986
Šéfredaktor Andrew Harrison
ISSN 0955-4955
Q the Music

Q je časopis o populární hudbě vydávaný měsíčně ve Spojeném království.

Jeho zakladatelé Mark Ellen a David Hepworth byli zděšeni stavem tehdejšího hudebního tisku, o kterém si mysleli, že ignoruje generaci starších lidí, kteří nakupují CD - v té době stále nouvou technologii. Q se od ostatního hudebního tisku lišil tím, že byl měsíčník, a vysokou úrovní fotografie a tisku. Původně se měl časopis jmenovat Cue, ale název byl změněn, aby nebyl omylem pokládán za časopis o snookeru. Další důvod, uvedený ve dvoustém vydání, byl ten, že jednopísmenný název bude na novinových stáncích více nápadný.

V lednu 2008 prodala EMAP magazín Q společnosti Bauer Media Group.[1][2]

Kritika[editovat | editovat zdroj]

Někteří kritici a čtenáři se domnívají, že časopis ztratil svou břitkost a nyní hraje na jistotu co se týká témat článků a zaměřuje se více na oblíbenost kapel než na jejich hudbu.[3] [4] Jako zlomový bod je považováno pětihvězdičkové hodnocení alba Oasis Be Here Now (1997), které bylo obecně velmi kritizováno a následně samotným skladatelem Oasis Noelem Gallagherem zavrhnuto.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Q magazine na anglické Wikipedii.

  1. Plunkett, John(11 February 2008)."Blaxill joins Bauer Radio".The Guardian(London, England: Guardian Media Group). Archived from the original. Šablona:Citation error. http://www.guardian.co.uk/media/2008/feb/11/digitaltvradio.emap. Retrieved 12 March 2013. 
  2. Barnett, Emma(27 March 2008)."Bauer lines up Q Radio relaunch date".PRWeek(London, England: Haymarket Group). Archived from the original. Šablona:Citation error. http://www.prweek.com/uk/news/796296/Bauer-lines-Q-Radio-relaunch-date. Retrieved 12 March 2013. 
  3. BBC - Q Awards Play Safe [online]. Dostupné online. (anglicky) 
  4. Brand Republic - Q Magazine Revamp [online]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]