Prix Bayeux-Calvados des correspondants de guerre - Trophée photo

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Prix Bayeux-Calvados des correspondants de guerre - Trophée photo
ZeměFrancie
Véronique de Viguerie

Prix Bayeux-Calvados des correspondants de guerre - Trophée photo (Cena Bayeux-Calvados pro válečné korespondenty) je jednou z deseti cen, které od roku 1994 uděluje město Bayeux společně s generální radou departmentu Calvados. Konference nese název Prix Bayeux Calvados-Normandie des correspondants de guerre a jejím cílem je vzdát hold novinářům, kteří pracují v nebezpečných podmínkách, aby umožnili veřejnosti přístup k informacím o válce.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Prestižní cenu založilo město Bayeux, první francouzské město osvobozené v druhé světové válce, jako součást padesátého výročí vylodění v Normandii, každoročně odměňuje fotožurnalistu za fotografickou zprávu z mezinárodního konfliktu. Cena, kterou uděluje mezinárodní porota, je otevřena pro fotografy z celého světa, kteří musí předložit přihlášku sestávající z jedné zprávy obsahující 8 až 15 fotografií. Součástí ceny je 7 000 euro, kterou vítězi věnuje japonská společnost Nikon.

Vítězové[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Prix Bayeux-Calvados des correspondants de guerre - Trophée photo na francouzské Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]