Daňový subjekt

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Poplatník)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

©

Existuje podezření, že obsah této stránky (nebo jeho část) je doslovným nebo nedostatečně pozměněným přepisem textu z jiného zdroje. Pakliže byl tento text převzat odjinud a nebyl publikován pod svobodnou licencí slučitelnou s licencí Wikipedie CC-BY-SA 3.0, je možné, že dochází jeho vložením na Wikipedii k porušení autorských práv původního autora.

Důvod pro podezření: podle formátování ve zdrojáku
Tato stránka je proto nyní zapsána na Wikipedie:Porušení práv. Samotné podezření nutně neznamená, že k porušení práv skutečně došlo, ale aby text mohl na Wikipedii zůstat, je třeba ověřit jeho původ. Čas označení je 4. 3. 2018 20:14:39 (CET); pokud se nepodaří původ textu ověřit, bude článek či příslušná část po týdnu, tj. po 11. 3. 2018 20:14:39 (CET), smazána.

Pokud jste tento text napsali vlastními slovy a jste tedy jeho výlučným autorem, uveďte prosím tuto skutečnost na diskusní stránce k tomuto článku. Doporučujeme uvést rovněž zdroje, ze kterých jste informace čerpali. Jestliže si nevíte rady, navštivte stránku Potřebuji pomoc. Neobnovujte bez vysvětlení odstraněný text. Takový text by byl opět odstraněn.

Jestliže jste autorem původního materiálu, který byl již publikován někde jinde, a souhlasíte s podmínkami naší licence CC-BY-SA 3.0, pošlete o tom prosím e-mail dle pokynů na stránce Nápověda:Svolení autora. Podrobnější informace naleznete na Wikipedie:OTRS.
Pro vkladatele šablony:
Najděte autora a vložte mu na diskusní stránku:
{{subst:podezření na copyvio autor|Daňový subjekt}} --~~~~
Pro správce:
Pokud se tento článek potvrdí jako porušení autorských práv nebo do sedmi dnů nedojde k potvrzení jeho licence, smažte ho

Daňový subjekt je fyzická nebo právnická osoba, která je podle zákona povinna odvádět nebo platit daň.

Daňovým subjektem nemůže být organizační složka právnické osoby (závod, provozovna apod.), ale vždy jen právnická osoba jako celek.

Daňový subjekt má právo na správně zjištěnou a stanovenou daň. Aby daň byla správně zjištěna a stanovena, je potřeba daňové přiznání, hlášení nebo vyúčtování a dodatečné daňové přiznání, následné hlášení nebo dodatečné vyúčtování podané daňovým subjektem. Jeho povinností je platit daň i po dobu, ve které lze požadovat placení nedoplatku, takže i v případech, kdy přestal být daňovým subjektem. Stejná práva jako daňový subjekt mají i osoby ustanovené podle zákona, které plní povinnosti pro daňové subjekty (zejména osoba spravující pozůstalost, svěřenecký správce a insolvenční správce). Daňový subjekt je oprávněn nahlédnout do částí spisu týkajících se jeho a práv a povinností. Také je oprávněn nahlédnout do osobních daňových účtů vedených v rámci evidence daní o jeho daňových povinnostech. To ale neplatí na výjimku, kterou je vyhledávací část spisů, v té pouze může nahlédnout do jejího soupisu písemností, přičemž ale z poskytnutého soupisu nesmí být patrný obsah jednotlivých písemností. [1]

 Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-280 [online].