Pavel Kořán

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pavel Kořán
Pavel Kořán.jpg
Narození2. února 1961 (60 let)
Most
Povoláníbyznysmen
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Ing. Pavel Kořán (* 2. února 1961 Most) je český podnikatel, zakladatel a majitel společnosti LAO, která se zabývá laserovými systémy a optomechanikou. V roce 2012 se rozhodl kandidovat na prezidenta České republiky a kampaň financoval výhradně ze svých vlastních prostředků.[zdroj?]

Život a studium[editovat | editovat zdroj]

Narodil se v Mostě rodičům Jiřímu a Haně Kořánovým. V roce 1976 nastoupil na průmyslovou školu v Chomutově, kterou po čtyřech letech dokončil. V roce 1980 byl přijat ke studiu na ČVUT – Fakulta Strojní, Katedra Jemné mechaniky a optika. V roce 1985 promoval a získal titul inženýr.

Po roční vojenské službě nastoupil na Fyzikální ústav AV ČR, kde působil v letech 1986-1992. Od roku 1992 se rozhodl podnikat a vydržel u optiky a laserů dodnes. Během let 1992-2012 absolvoval nespočet obchodních a technických školení, různá manažerská a osobní školení. Pilotní zkoušky "Pilot dopravních letounů" na Úřadu pro civilní letectví dokončil v roce 2006.

Citáty[editovat | editovat zdroj]

Jsem běžný občan ČR, kterému nebylo a není lhostejné, co se kolem nás v posledních letech děje a který nabízí své zkušenosti, pracovitost a odhodlání k ozdravení naší společnosti a navrácení dobrého jména naší zemi.
— Pavel Kořán[zdroj?]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]