Osteuropa (časopis)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Osteuropa
Periodicita každý měsíc
Země Německo
Jazyk němčina
Vydavatel Deutsche Gesellschaft für Osteuropakunde e. V. (Německo)
První vydání 1925
Šéfredaktor Manfred Sapper
Odkazy
ISSN 0030-6428
Web Osteuropa
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Osteuropa je měsíčník, zabývající se politickým vývojem a kulturou zemí střední a východní Evropy z interdisciplinárního hlediska. Vychází v Berlíně.

Dějiny[editovat | editovat zdroj]

Časopis Osteuropa založil Otto Hoetzsch v roce 1925 v Berlíně. V roce 1939 muselo být vydávání zastaveno, od roku 1951 opět vychází. Mezi léty 1951-1975 vedl časopis Klaus Mehnert, po něm do roku 2002 Alexander Steininger. Současným šéfredaktorem je Manfred Sapper. Dalšími redaktory jsou Volker Weichsel, Margrit Breuer, Olga Radetzkaja, Andrea Huterer a Ansgar Gilster. Sídlem redakce byl mezi léty 1925-1939 Berlín a mezi léty 1951-2003 Cáchy. V roce 2003 redakce přesídlila zpět do Berlína.

Obsah[editovat | editovat zdroj]

Podle vlastního popisu je Osteuropa "měsíčník pro analýzu politiky, hospodářství, společnosti, kultury a soudobých dějin východní, středovýchodní a jihovýchodní Evropy." Vydavatelem je Deutsche Gesellschaft für Osteuropakunde e. V. (DGO). Časopis uveřejňuje kromě článků v němčině, také články v angličtině, ruštině, ukrajinštině a jazycích východní Evropy.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]