Přeskočit na obsah

Origin

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Origin
Logo
VývojářElectronic Arts
První vydání3. června 2011
Aktuální verze10.5.118 (3. února 2023)
Operační systémMicrosoft Windows
macOS
Vyvíjeno vQt
Typ softwarudistribuční platforma pro videohry
Licenceproprietární licence
Webwww.origin.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Origin byl digitální distribuce a správa digitálních práv systému od Electronic Arts, který uživatelům umožňuje nákup počítačové hry na internetu a možnost stáhnutí přímo do svého počítače pomocí programu EA Download Manager (dříve EA Downloader a EA Link).

EA Download Manager[editovat | editovat zdroj]

EA Download Manager je software, který umožňuje uživatelům po zaplacení stahovat originální hry, datadisky, herní bonusy a patche od společnosti Electronic Arts. Nabízí možnost zobrazovaní dostupných komponentů. EA Download Manager pracuje na podobném systému jako Steam. V dnešní době je mnoho her, které vyžadují při instalaci online manager (EA Download Manager, Steam, ...) a připojení k internetu, kvůli správné funkčnosti hry.

Historie[editovat | editovat zdroj]

EA Downloader byl spuštěn na konci roku 2005. Poté byl nahrazen programem EA Link v listopadu 2006, kde byly přidány trailery, dema a speciální obsah k doručovacím službám. V září 2007 byl opět nahrazen kombinací EA Store a EA Download Manager se zkráceným názvem EADM. Uživatelé, již nakupují na internetových stránkách EA Store, používají EADM klienta pro stažení hry.

Digitální distribuce softwaru byla nejprve využívána k doručování datadisku Battlefield 2: Special Forces a následně pro většinu titulů od EA. Největší produkce začala u titulu Spore Creature Creator.

Zápory[editovat | editovat zdroj]

Omezení stahování[editovat | editovat zdroj]

Uživatelé měli jeden rok od nakoupení hry, aby si ji stáhli přes EADM. Nyní už však je toto časové omezení zrušeno (například pro znovustažení při přeinstalovaní PC apod.). Nicméně podle informací EA, pokud Váš účet není aktivní po dobu 24 měsíců, může být zrušen.

Regionální ceny[editovat | editovat zdroj]

Ceny EA se liší v závislosti na umístění sídla zákazníka a to v důsledku regionálních rozdílů a ekonomických výkyvů měny.

Změny platformy[editovat | editovat zdroj]

Uživatelé si stěžovali na častou změnu softwarové platformy (EA Downloader, EA Link, EAMD). EA však prohlásila, že hry, které se stahovali přes EA Link je i nadále možno stahovat přes EA Download Manager.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku EA Store na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]