NetHack

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
NetHack
NetHack
NetHack
Licence Nethack General Public License (e)
Poslední verze 3.6.0 (7. prosince 2015; stabilní verze) (e)
Platformy PC
Datum vydání 1987
Žánr RPG
Módy hra jednoho hráče (e)
Webové stránky www.nethack.org (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

NetHack je RPG počítačová hra vydaná v roce 1987. Vycházela z dřívější hry zvané Hack (1985), která sama vycházela ze hry Rogue (1980). Část Net v názvu znamená, že vývoj hry byl koordinován přes počítačovou síť, což nebylo v té době obvyklé; část Hack odkazuje na druh RPG her známých jako hack and slash pro jejich zaměření na souboje.

NetHack je jedna z nejstarších počítačových her, která se stále aktivně vyvíjí a jsou do ní přidávány nové funkce a opravovány chyby úzkou skupinou dobrovolných programátorů, známých jako DevTeam.

Hráč přebírá roli hrdiny chodícího po žalářích a jeskyních a hledá Amulet of Yendor (česky Yendorův amulet). Žalář se rozkládá na více než 50 podlažích, většina z nich je náhodně generována. Žalář obsahuje příšery, zbraně, magické předměty, tajné dveře a další.

NetHack se tradičně hraje v textovém módu grafiky zvaného ASCII art, kde obsah žaláře, jeho obyvatele a předměty představují jednotlivé znaky. Existují také grafická prostředí pro hraní hry, například Vulture’s Eye.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]