NME

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Logo NME

NME nebo také The New Musical Express je prestižní anglický hudební časopis vydávaný ve Velké Británii. Šéfredaktorem je od 31. května 2012 Mike Williams a vydává jej IPC Media (Time Inc.) pod číslem ISSN 0028-6362. Magazín Music Express vycházející v Kanadě s tímto NME nesouvisí.

Vychází jednou týdně a to již od 7. března 1952, kdy ho založil Theodore Smythson, původně jako hudební noviny a později magazín. Od roku 1996 má svou online verzi NME.com, největší samostatný portál se 7 miliony uživatelů, který vede Luke Lewis.

Jako první již v roce svého založení začal zveřejňovat žebříček skladeb na singlech. Každý rok rozdává ocenění vybraným umělcům v rámci hudebních cen NME Awards.

Roku 2000 se sloučil s méně úspěšným nejstarším konkurentem, vydávaným rovněž společností IPC Media, magazínem Melody Maker, vycházejícím již od roku 1926.

NME také v prvním desetiletí 21. století začal provozovat pod společností DX Media své NME Radio a pod společností CSC Media Group svou televizní stanici NME TV.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku NME na anglické Wikipedii.

Související články[editovat | editovat zdroj]