Musím tě svést

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Musím tě svést
Země ČeskoČesko Česko
Jazyk čeština
Délka 88 minut
Žánr drama / komedie
Scénář a režie Andrea Sedláčková
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Ivan Trojan
Ivana Chýlková
Jan Kraus
Produkce Jan Štern
Daniel Zázvorka
Hudba Tomás Vartecký
Kamera Vladimír Holomek
Střih Boris Machytka
Zvuk Daniel Němec
Architekt Martin Kurel
Výroba a distribuce
Premiéra 2002
Musím tě svést na FPČSFDKinoboxuFDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Musím tě svést je český film z roku 2002. Režisérka a autorka scénáře Andrea Sedláčková si jako námět vybrala soudničku z francouzského tisku. Původně mělo jít o televizní film.[1]

Děj[editovat | editovat zdroj]

Manželství ministryně Martiny a krachujícího podnikatele Karla prochází krizí. Karel se chce rozvést, Martina nechce, přesto mu vyčítá nevěry. Karel požádá svého kamaráda Otu, který vlastní reklamní kancelář a je proslulým sukničkářem, aby jeho ženu svedl. Karel si chce její nevěru natočit a získat tím důkaz pro rozvodovou komisi. Karel podle Martinina diáře Otovi pomáhá, aby se s Martinou sešel. Nakonec ji zastihne po rozhovoru v televizi, dají si skleničku, poté jdou do kasina a následně do Otova bytu, kde si povídají.

Martina shání na Otu číslo, znovu se sejdou. Vyspí se spolu. Ota to ohlásí Karlovi a plánuji natáčení nevěry. Martina řekne Otovi, že se s ním vyspala, aby se pomstila Karlovi, ale začala ke Karlovi cítit něco víc. Chtějí se znovu sejít na chatě, ale Martina má pocit, že ji opět sleduje černé auto, proto se vrátí zpět do Prahy.

Ota Martinu stále uhání, ona jej odmítá kvůli kariéře a chce rovněž zachránit manželství. Opět ji sleduje černé auto a ona jen těsně stihne doběhnout domů, kde se pod tlakem zhroutí a vyspí se s Karlem. Ten chce ovšem stále rozvod a pobízí Otu, aby uskutečnil smluvený plán. Ota ji proto neustále uhání a podaří se mu ji pozvat na chatu. Martina s ním nechce nic mít, ale Ota ji donutí. Ona mu vyhrožuje, že jej udá za znásilnění a řekne to Karlovi. Ota jí ukáže Karla s kamerou na posedu. Martina s Karlem odjíždějí zpět do Prahy, za nimi se vrací i Ota. Martina se s Karlem doma usmíří, což ze zahrady sleduje Ota.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Ivana Chýlková ministryně Martina
Jan Kraus Ota
Ivan Trojan Karel
Jiří Wohanka řidič Kroupa
Michaela Pavlátová sekretářka
Zdeněk Hess pan Hlavsa
Pavel Lagner komentátor
Zdeněk Suchý fotograf
Jan Nemejovský pan Závozník
Hana Šedová milenka
Ivan Vorlíček generální ředitel
Elizabeth Hrubešová Barborka

Ocenění[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. SPÁČILOVÁ, Mirka. Zase jedna hra, která se vymkla z rukou. Idnes.cz [online]. 2002-08-22 [cit. 2015-06-13]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]