Monica Potter

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Monica Potter

Paleyfest (2013)
Rodné jméno Monica Gregg Brokaw
Narození 30. června 1971 (46 let)
Cleveland
Aktivní roky 1994–dosud
Manžel(ka) Tom Potter (1990–98)
Daniel Christopher Allison (2005– )
Děti 3
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Monica Potter, vlastním jménem Monica Gregg Brokaw (* 30. června 1971, Cleveland, Ohio) je americká herečka.

Biografie[editovat | editovat zdroj]

Pochází ze čtyř dcer z katolické rodiny. Herectví se věnuje prakticky již od svého dětství, kdy jako dvanáctiletá začala vystupovat jako modelka i herečka v tištěných i hraných reklamách. V 19 letech se poprvé provdala a měla dvě děti, teprve poté se vydala na plně profesionální hereckou dráhu.

Od poloviny 90. let 20. století vystupuje i ve filmu a v televizi, nejprve začala účinkovat v amerických televizních seriálech. později i v hraných filmech.

První velký zlom v její herecké kariéře přinesl akční snímek Con Air z roku 1997, o rok později v roce 1998 pak hlavní role v romantických filmech Vášeň a zrada a Martha, Frank, Daniel a Laurence, dále také hrála i ve dvou životopisných filmech, ve sportovně laděném snímku Hranice možností i ve filmu z lékařského prostředí Doktor Flastr.

V roce 2001 zaujala i lehká situační romantická komedie Vzhůru nohama nebo kriminální thriller Jako pavouk. V roce 2002 následovala další romantická komedie Chodím s Lucy, v roce 2008 pak film Zvláštní škola.

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Se svým prvním manželem Tomem Potterem má dva syny, s druhým manželem chirurgem Danielem Christopherem Allisonem má dceru Lucy.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]