Matěj Belko

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Matěj Belko
Základní informace
Povoláníklávesista a hudební žurnalista
Nástrojebaskytara, kytara, klávesy
RodičeTomáš Belko
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Matěj Belko je český hudebník, především baskytarista, ale také kytarista a klávesista. Hraje v kapele Davida Kollera, Kláry Vytiskové, Oskara Petra, Radical Miracle, v Hudbě Praha Michala Ambrože a v projektu Blue Shadows Petra Ostrouchova. V minulosti hrál s například v Baromantice Lenky Dusilové, s Adamem Mišíkem, Terezou Černochovou, Petrem Kolářem, a zaskakoval ve velkém množství různých kapel a projektů.[1] Hraje v kapele Blue Shadows, která doprovází Vladimíra Mišíka a spolupracuje např. s Mirkem Kemelem. Pro Muzikus píše recenze hudebních nástrojů. S kolegou Petrem Šťastným natáčí satirický hudební pořad Kumšt.[2]

Se skupinou Blue Shadows hraje na baskytaru na albu Vladimíra Mišíka Jednou tě potkám[3] i na koncertech doprovázejících album.

Je synem Tomáše Belka, dřívějšího saxofonisty a autora většiny textů skupiny Sto zvířat.[1]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b KOCÁBEK, Antonín. Matěj Belko: Záskoky jsou skvělá příležitost ke špionáži. Frontman.cz [online]. 2016-11-24 [cit. 2018-04-14]. Dostupné online. 
  2. NEUSAR, Zdeněk. Kumšt: Hubu nám snad zatím nikdo rozbít nechce. Frontman.cz [online]. 2016-04-09 [cit. 2018-04-14]. Dostupné online. 
  3. Vladimír Mišík natočil nové album. Je nejosobnější, které jsem kdy vytvořil, říká. Aktuálně.cz [online]. Economia, 2019-08-28 [cit. 2019-10-11]. Dostupné online.