Marty McFly

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Marty McFly je jedna z hlavních postav Návratu do budoucnosti, hraná Michaelem J. Foxem. Poté se stal i postavou Návratu do budoucnosti: Animované série (hlas David Kultman) a hry Návrat do budoucnosti (hlas Aj LoCascio) – 5 epizod (poslední je plánovaná na květen 2011). Většina lidí by si myslela, že Fox měl roli od začátku, ale první Marty byl Eric Stoltz.

Život[editovat | editovat zdroj]

Originální život[editovat | editovat zdroj]

Marty se narodil v Hill Valley, Kalifornie roku 1968 do rodiny z Irska (přistěhovali se okolo 1880). Mezi roky 1968 a 1983 je známá jediná věc, a to že Marty zapálil v roce 1975/6 koberec u nich v domě. V roce 1985 má vlastní skupinu, kde hraje na kytaru.

První cesta do 1955[editovat | editovat zdroj]

V pátek 25. října 1985, 8:25 přijal Marty telefonát od přítele Doca, aby ho navštívil v 1:15 v noci. Když přišel k obchodu U Dvou borovic, přivítal ho Doc s DeLoreanem. Když přijeli Libyjci, kteří se mstili za ukradené plutonium, Marty ujel a rozjel DeLorean na 88mph a zmizel do 5. listopadu 1955, 6:00.

Bohužel vlítnul starému Peebodymu do stodoly a podle toho, jak vypadl DeLorean, obrázku na komiksu a Martymu v obleku proti radiaci, mysleli, že je Marty mimozemšťan. Při útěku před kulkami srazí jednu z borovic (až se vrátí bude to U Jedné borovice). Marty jede a zaparkuje auto za bilboardem Lyon Estates, kde žijí v 85-tým. V městě se bohužel setká se svým otcem Georgem, když byl taky 17. A tím, že místo jeho otce, ho srazí dědeček Sam, otec Lorraine – jeho matky, co se do něj zamiluje. Když se setká s Docem, vše se završí s DeLoreanem a nedostatkem plutonia. Ale do poslední chvíle před zmizením Martyho, se to s Loorraine a Georgem nevyřeší. Nakonec se jak určeno políbí nad písní Pod Mořskou hladinou.

Nakonec se podaří, že Marty to stihne a rozjede auto a v 10:04 se DeLorean přenese do 26. října 1985, 1:24. Na první pohled se zdá, že Marty neuspěl, ale Doc vzal dopis, co údajně roztrhal a zjistil o Libyjcích. Nakonec Doc odjede do roku 2015 a Marty zjistí, že George je nad Biffem a Biff není tim pádem ´´šéf´´ George.

Rodina[editovat | editovat zdroj]

Marty je nejmladší syn George McFlye a Lorraine McFlyové. Má bratra Davea a sestru Lindu. Má kamarádku a budoucí manželku Jennifer Parkerovou a přítele Emmeta L.(Lathropa) Browna, vědce kterému říkají Doc. Který vymyslel zápletku filmu, což je stroj času instalovaný do DeLoreanu (potřebuje se rozjet na 88mph ; 88 miles per hour – 141 km/h), který je napájen Flux-kapacitátorem (1,210,000,000,000 W), který ho žene skrz naskrz časoprostorovým kontinuem.

Jméno[editovat | editovat zdroj]

Pochází z jmen předků Seamuse a jeho bratra Martina. Martin byl zabit a první dítě Seamuse, co se narodilo v Americe byl martyho předek, byl to William.