Marketing Miner

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Marketing Miner
Logo
Logo
Základní údaje
Datum založení2015
SídloČeské Budějovice, Česko Česká republika
Adresa sídlaChelčického 95/15, České Budějovice 6, 37001
Klíčoví lidéFilip Podstavec (CEO)
Charakteristika firmy
Oblast činnostimarketing a Optimalizace pro vyhledávače
MajitelFilip Podstavec
Identifikátory
Oficiální webhttps://www.marketingminer.com
IČO06278990
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Marketing Miner je SaaS nástroj, který zprostředkovává marketingovým specialistům (především se zaměřením na SEO) získávání dat, důležitých pro jejich rozhodování v oblasti online marketingu. Během prvních 3 měsíců existence nové verze (která startovala od nuly v roce 2015) si získal přízeň mezi více než tisíci českými specialisty, kteří se stali aktivními uživateli. V roce 2021 používá Marketing Miner více než 30 000 uživatelů z celého světa.

Historie a vývoj[editovat | editovat zdroj]

Původně startup vznikl jako jednoduchá sada API, kterou poskytoval Filip Podstavec zdarma kolegům v oboru. Díky word of mouth se ale tato sada velmi rychle rozšířila do povědomí mnoha konzultantů, čímž vzniklo enormní vytížení serverů, na kterých API běžela. To dalo za vznik první verzi Marketing Mineru v roce 2015, která byla zdarma.

Později při rychlém nárůstu uživatelů se nejprve zpoplatnila první verze a následně vytvořila verze 2.0 (aktuální), která již běží v Cloudu a má globální cíle.[1]

Používaní[editovat | editovat zdroj]

Protože se opravdu jedná o velice komplexní nástroj, je ideální si ho prvně projít, proklikat se jím, popřípadě si třeba pročíst návody, které jsou nabízeny k prostudování. Díky tomu bude snazší samotné používání v praxi.[2]

Struktura a funkce[editovat | editovat zdroj]

Marketing Miner můžeme rozdělit do následujících 3 celků podle možností získávání dat v nástroji:

Profilery[editovat | editovat zdroj]

Ihned po přihlášení máte možnost na hlavní stránce využít Profilery. Profilery slouží pro rychlou profilaci klíčového slova, domény nebo URL.

Díky tomu získáte informace o hledanosti klíčových slov a seznamu dotazů, na které se zobrazuje ve vyhledávání konkurenční web.[3]

Projekty[editovat | editovat zdroj]

Projekty slouží na pravidelné získávání dat. Mezi nejpoužívanější funkce v této sekci patří měření pozic ve vyhledávačích, monitoring zmínek brandu a monitoring zpětných odkazů.

Reporty[editovat | editovat zdroj]

Reporty fungují na principu 3 kroků:

  1. V prvním kroku vkládá uživatel na vstup vstupní data. Může jej buď vložit přes Clipboard nebo importovat XML feed/sitemap, či soubor. Vstupy mohou být 3 typů a to fráze, domény nebo URL.
  2. V tomto kroku uživatel zvolí, co chce získat za data k vstupu, který vložil v prvním kroku. Na výběr ma více než 50 různých možností dat, které může k vstupu získat. Každý miner se stará o získávání dat k určitému typu vstupů. Například miner Pozice ve vyhledávačích získává k frázím na vstupu a zadané doméně informace o tom, na jaké pozici se nachází ve výsledcích vyhledávání.
  3. V posledním kroku vrátí nástroj výstupy uživatelům s vizualizací a možností stažení získaných dat.[4]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. BREJČÁK, Peter. Startup týdne #22: Marketing Miner vytáhne data pro váš byznys [online]. TyInternety, 2016-07-01 [cit. 2021-06-22]. Dostupné online. 
  2. NOVÁK, Tomáš. Marketing Miner návody [online]. [cit. 2021-06-22]. Dostupné online. 
  3. UNGR, Pavel. Marketing Miner představuje super novinku Profilery [online]. [cit. 2021-06-22]. Dostupné online. 
  4. BEŇO, Miroslav. Ako Marketing Miner zlepší vaše SEO? [online]. Webglobe Yegon, 2020-12-03 [cit. 2021-06-22]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]