Marketing Miner

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Marketing Miner
Základní údaje
Datum založení2015
SídloČeské Budějovice, ČeskoČesko Česko
Adresa sídlaChelčického 95/15, České Budějovice 6, 37001
Klíčoví lidéFilip Podstavec (CEO)
Charakteristika firmy
Oblast činnostimarketing a optimalizace pro vyhledávače
MajitelFilip Podstavec
Identifikátory
Oficiální webhttps://www.marketingminer.com
IČO06278990
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Marketing Miner je SaaS (Software as a service) nástroj, který zprostředkovává marketingovým specialistům (především se zaměřením na optimalizaci pro vyhledávače) získávání dat, důležitých pro jejich rozhodování v oblasti online marketingu. Nástroj (a stejnojmenný startup) založil v roce 2015 Filip Podstavec.

Historie a vývoj[editovat | editovat zdroj]

Původně se nástroj jmenoval Podstavec Tools a vznikl jako jednoduchá sada API (Application Programming Interface), kterou poskytoval Filip Podstavec zdarma kolegům v oboru.[1] Tato sada API se postupně rozšířila do povědomí konzultantů, čímž vzniklo vytížení serverů, na kterých API běžela. To dalo za vznik první verzi Marketing Mineru v roce 2015, která byla zdarma. Během prvních týdnů až měsíců existence nové verze (která startovala od nuly v roce 2015) získal Marketing Miner podle webu TyInternety.cz stovky nových uživatelů z řad českých SEO specialistů.[2]

Později při nárůstu uživatelů se nejprve zpoplatnila první verze a následně vytvořila verze 2.0 (aktuální), která již běží v cloudu.[2]

Struktura a funkce[editovat | editovat zdroj]

Marketing Miner lze rozdělit do následujících 3 celků podle možností získávání dat v nástroji:

Profilery[editovat | editovat zdroj]

Profilery slouží k získání dat o hledanosti klíčových slov, domén nebo URL.

Projekty[editovat | editovat zdroj]

Projekty slouží na pravidelné získávání dat o monitoringu zmínek obchodní značky, měření pozic ve vyhledávačích a monitoring zpětných odkazů.

Reporty[editovat | editovat zdroj]

Reporty slouží na hromadné získávání dat o hledanosti klíčových slov nebo na kontrolu indexace URL.[3]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. HAMBALÍKOVÁ, Karin. Filip Podstavec: Posláním Marketing Mineru je usnadnit lidem práci [online]. GoPay.com, 2018-03-22 [cit. 2021-06-24]. Dostupné online. 
  2. a b BREJČÁK, Peter. Startup týdne #22: Marketing Miner vytáhne data pro váš byznys [online]. TyInternety, 2016-07-01 [cit. 2021-06-22]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2022-09-28. 
  3. STŘELECKÝ, Bc. Petr. Projekt online marketingové komunikace Valašského muzea v přírodě [online]. Zlín: [cit. 2021-06-23]. Kapitola 9.3. Data mining, s. 67,68. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]