Maces Spring

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Maces Spring
Poloha
Souřadnice
Stát Spojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy americké
Maces Spring
Maces Spring
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Maces Spring je malé nezařazené území ve Scott County, Virginia, Spojené státy,[1] podél státní silnice 614, v oblasti známé jako Poor Valley. Osada se skládá z malého počtu domů a nejsou v ní žádné obchody. Proslavila se hlavně spojením se známou country skupinou Carter Family.

Alvin Pleasant Delaney Carter, známý také jako Doc nebo AP, se narodil v Maces Spring a v roce 1914 tam přivedl svou 16letou nevěstu Sara Dougherty Carterovou, aby tam žili. Oba jsou pohřbeni na hřbitově za Metodistickým kostelem Mount Vernon. AP, Sara a švagrová Maybelle Carterová tvořili Carter Family[2] v roce 1927. Silnice 614 se nyní nazývá AP Carter Highway a dvě z AP a Sařiných dětí, Joe (zemřel v roce 2005) a Jeanette (zemřela 2006) založili hudební sál s názvem Carter Fold na úpatí Clinch Mountain[3].

Komunita je součástí metropolitní statistické oblasti Kingsport-Bristol (TN) -Bristol (VA), která je součástí Kombinované statistické oblasti Johnson City-Kingsport-Bristol, TN-VA - obecně známá jako oblast Tri-Cities.

Dům A. P. a Sary Cartera, A. P. Carter Homeplace, A. P. Carter Store, Maybelle a Ezra Carter House a Mt. Vernonovský metodistický kostel jsou uvedeny v národním registru historických míst jako součásti tematického zdroje Carterovy rodiny.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Maces Spring na anglické Wikipedii.

  1. GNIS Detail - Maces Spring. geonames.usgs.gov [online]. [cit. 2018-11-03]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. 44th Annual Carter Family Fold Festival - Explore Scott County VA. Explore Scott County VA. Dostupné online [cit. 2018-11-06]. (anglicky) 
  3. Our Location. www.carterfamilyfold.org [online]. [cit. 2018-11-07]. Dostupné online. 

Literatura[editovat | editovat zdroj]

  • (anglicky) In The Country of Country: A Journey to the Roots of American Music, Nicholas Dawidoff, Vintage Books, 1998. ISBN 0-375-70082-X