LinkedIn

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Logo LinkedIn

LinkedIn je profesní sociální síť, na které se setkávají profesionálové a diskutují o svých pracovních zájmech.[zdroj?] V březnu 2011 síť překonala metu 100 milionů registrovaných uživatelů, čím dál více získává popularitu i v Česku. Mezi uživatele patří manažeři, konzultanti a odborníci z nejrůznějších oborů.[zdroj?] Také firmy mají své účty na LinkedIn.

Největší profesionální síť na světě[editovat | editovat zdroj]

LinkedIn je největší profesní sítí na světě, poněvadž má více než 300 milionů členů. V profilu uživatele se nachází jeho životopis obsahující položky kariéra, pracovní místa a vzdělání. Prostřednictvím kontaktů je uživatel zapojen i do kontaktů svých kontaktů, čímž vzniká provázaná síť uživatelů. LinkedIn nabízí také nejrůznější skupiny a aplikace. Je možné vyhledat bývalé i současné kolegy, spolužáky z univerzit, nebo najít nové obchodní partnery díky možnosti uveřejnění podrobností spolupráce.

LinkedIn je vítaným pomocníkem personalistů a headhunterů, kteří mohou hledat vhodného kandidáta na pracovní pozici mezi obrovským množstvím potenciálních zaměstnanců. Základní profil, který je pro běžného uživatele zcela dostačující, je zdarma, doplňkové funkce jsou pouze placené.

Díky funkci LinkedIn Answers lze klást různé otázky, které mohou být odborného i obchodního charakteru.

LinkedIn není vyhraněný jednomu oboru, existují ale i specializované sítě, např. síť Sermo.com sdružuje lékaře.

Vstup na burzu[editovat | editovat zdroj]

LinkedIn se rozhodl emitovat akcie ve jmenovité výši 45 amerických dolarů, které se ve čtvrtek 19. května 2011 začaly obchodovat na americké burze NYSE[1][2][3].

Reference[editovat | editovat zdroj]

Linked in? Nedobrovolně dobrovolná alternativa systému církevní a světské moci....

  1. The Street: LinkedIn's IPO: Why You Weren't Invited
  2. MarketWatch: LNKD
  3. Živě: LinkedIn úspěšně vstoupil na burzu, bude ho následovat Facebook a další

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]