Přeskočit na obsah

LinkedIn

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
LinkedIn
Logo
Logo
Ústředí společnosti v kalifornském Sunnyvale
Ústředí společnosti v kalifornském Sunnyvale
Základní údaje
Datum založení28. prosince 2002
ZakladateléReid Hoffman
Konstantin Guericke
Identifikátory
Oficiální webwww.linkedin.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

LinkedIn je profesní sociální síť, na které se setkávají profesionálové a diskutují o svých pracovních zájmech.[zdroj?] V březnu 2011 síť překonala metu 100 milionů registrovaných uživatelů, čím dál více získává popularitu i v Česku. Mezi uživatele patří manažeři, konzultanti a odborníci z nejrůznějších oborů.[zdroj?] Také firmy mají své účty na LinkedIn.

V roce 2016 převzala síť společnost Microsoft. Zaplatila za ni 26,2 miliard dolarů (631 miliard korun).

Největší profesní síť na světě

[editovat | editovat zdroj]

LinkedIn je největší profesní sítí na světě, a v květnu roku 2020 má více než 690 milionů členů ve více než 200 zemích. V ČR je na LinkedIn 1,5 milionu uživatelů. V profilu uživatele se nachází jeho životopis obsahující položky kariéra, pracovní místa a vzdělání. Prostřednictvím kontaktů je uživatel zapojen i do kontaktů svých kontaktů, čímž vzniká provázaná síť uživatelů. LinkedIn nabízí také nejrůznější skupiny a aplikace. Je možné vyhledat bývalé i současné kolegy, spolužáky z univerzit, nebo najít nové obchodní partnery díky možnosti uveřejnění podrobností spolupráce.

LinkedIn je vítaným pomocníkem personalistů a headhunterů, kteří mohou hledat vhodného kandidáta na pracovní pozici mezi obrovským množstvím potenciálních zaměstnanců. Základní profil, který je pro běžného uživatele zcela dostačující, je zdarma, pouze doplňkové funkce jsou placené.

Díky funkci LinkedIn Answers lze klást různé otázky, které mohou být odborného i obchodního charakteru.

LinkedIn není vyhrazen jednomu oboru, existují ale i specializované sítě, např. síť Sermo.com sdružuje lékaře.

Vstup na burzu

[editovat | editovat zdroj]

LinkedIn se rozhodl emitovat akcie ve jmenovité výši 45 amerických dolarů, které se ve čtvrtek 19. května 2011 začaly obchodovat na americké burze NYSE[1][2][3].

Externí odkazy

[editovat | editovat zdroj]