Lesní bar (Adamov)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Lesní bar
Lesni bar, Svycarna (2016).jpg
Poloha
AdresaAdamov, ČeskoČesko Česko
Souřadnice
Další informace
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Místo setkání je turistická zajímavost nacházející se v přírodě v Josefovském údolí v Moravském krasu v katastrálním území města Adamov v okrese Blansko.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Bar vznikl v roce 2016 díky lidem z nedalekého bývalého hostince Švýcárna a díky neziskové organizaci Modrý kámen.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Podobný projekt je v rámci České republiky zatím spíše výjimkou, a druhým lesním barem v České republice. Vznikl jako pokus o vytvoření místa důvěry pro poutníky místní krajinou. Nebyl budován na základě žádné předlohy třemi kamarády (tvůrci: Robby Kubáň, Zuzana Škopová, Martin Hlučil a spousta dalších dobrovolníků).z blízkého Ekologického volnočasového centra Švýcárna www.svycarna.eu, které je i provozovatelem.

Místo setkání u Adamova je lesní posezení, kde má kolemjdoucí turista možnost posedět a obsloužit se dostupným občerstvením. K dispozici je zde i varná konvice, tudíž je možné uvařit si i teplý nápoj, nechybí ani elektrická zásuvka navíc sloužící kupříkladu k dobití mobilního telefonu. Za využité občerstvení turisté platí dobrovolné příspěvky do předem umístěné kasičky.

Bar vznikl na zarostlém cípu pozemku a jeho součástí je posezení ve spadlém kmenu stromu, bylinková zahrádka nebo kameniště. Veškeré občerstvení je k dispozici v přistavěné boudě, turisté mohou využít i malé knihovničky a lékárničky.

Je možné se sem dostat autobusovou linkou z Adamova (výstupní zastávka Habrůvka, Josefov), případně po modré turistické trase od obchodního domu v Adamově (tzv. Cyrilometodějská stezka). Bar leží také na naučné stezce Josefovské údolí a po nedaleké Josefovské ulici vede také cyklostezka č.5077. Nedaleko se také nachází národní kulturní památka Stará huť u Adamova.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]