Les Chansons d'amour

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Les Chansons d'amour
Země Francie
Jazyk francouzština
Délka 110 min
Žánr Drama/Muzikál/Romantický
Scénář Christophe Honoré
Gaël Morel
Režie Christophe Honoré
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Louis Garrel: Ismaël Bénoliel
Ludivine Sagnier: Julie Pommeraye
Clotilde Hesme: Alice
Grégoire Leprince-Ringuet: Erwann
Chiara Mastroianni: Jeanne Pommeraye
Jean-Marie Winling: otec
Brigitte Roüan: matka
Alice Butaud: Jasmine Pommeraye
Yannick Renier: Gwendal
Hudba Alex Beaupain
Střih Chantal Hymans
Výroba a distribuce
Premiéra Francie 23. května 2007
Ocenění César pro nejlepší filmovou hudbu (2008)
Les Chansons d'amour na ČSFD IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Les Chansons d'amour (tj. Písně o lásce) je francouzský filmový muzikál z roku 2007, který režíroval Christophe Honoré podle vlastního scénáře. Film je rozdělený do třech kapitol a vypráví o životě mladého Pařížana, který se vyrovnává se ztrátou své partnerky. Exteriéry byly natáčeny ponejvíce v okolí Place de la Bastille a Velkých bulvárů u Porte Saint-Denis. Snímek měl světovou premiéru na Filmovém festivalu v Cannes 18. května 2007, kde se účastnil hlavní soutěže.

Děj[editovat | editovat zdroj]

  • 1. kapitola Odchod. Ismaël pracuje v redakci novin jako grafik DTP a žije se svou přítelkyní Julií v 10. obvodu. Aby vylepšili svůj trochu monotónní vztah, vytvoří milostný trojúhelník s Ismaëlovou kolegyní z práce Alicí, což ale přináší i komplikace. Jednoho večera jdou na koncert do klubu, kde se Alice seznámí s Gwendalem. Julie se během koncertu udělá nevolno. Nastane u ní srdeční zástava a zemře. Má pohřeb na hřbitov Montparnasse.
  • 2. kapitola Nepřítomnost. Ismaël nemůže sám vyklidit oblečení po Julii, takže to udělá její starší sestra Jeanne. Alice mu nabídne, že může přespat v bytě s ní a Gwendalem u Gwendalova mladšího bratra Erwanna. Erwann studuje v Paříži na lyceu. Když jde Ismaël večer do práce, Erwann ho pozoruje a čeká na něj před redakcí.
  • 3. kapitola Návrat. Erwann s Ismaëlem stráví společně noc, kde je ráno překvapí Jeanne. Erwann odejde z bytu. Poté hledá Ismaëla v práci a potká zde Alici. Ta začíná tušit, že se mezi nimi něco děje a Erwann ji to potvrdí. Ismaël se opije a Alice ho odvede do bytu k Erwannovi.

Ocenění[editovat | editovat zdroj]

  • Film byl vybrán do hlavní soutěže na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes.
  • Získal cenu César za nejlepší filmovou hudbu a nominaci v kategorii nejlepší zvuk. Grégoire Leprince-Ringuet byl nominován v kategorii César za nejlepší mužský herecký objev a Clotilde Hesme v kategorii nejlepší ženský herecký objev.
  • Na Mezinárodním gay & lesbickém filmovém festivalu v Turínu získal cenu poroty.
  • Na filmovém festivalu romantických filmů v Cabourgu získal Christophe Honoré cenu za nejlepší režii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]