Lemra líná

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Lemra líná
Původní názevFailure to Launch
Země původuUSA Spojené státy americké
Jazykangličtina
Délka97 minut
Žánrromantická komedie
ScénářTom J. Astle
Matt Amber
RežieTom Dey
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleMatthew McConaughey
Sarah Jessica Parker
Zooey Deschanel
Kathy Bates
Justin Bartha
Bradley Cooper
Terry Bradshaw
ProdukceScott Rudin
StřihSteven Rosenblum
Výroba a distribuce
PremiéraUSA 10. března 2006
Produkční společnostParamount Pictures
DistribuceParamount Pictures
Rozpočet50 mil. USD
Tržby128 406 887 USD[1]
Lemra líná na ČSFDFDbIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Lemra líná (orig. Failure to Launch) je americká romantická komedie z roku 2006 volně založená na francouzském filmu Tanguy v hlavní roli s Matthewem McConaugheyemSarah Jessicou Parker. Film je o více než třicetiletém muži, který stále žije s rodiči a nedává nijak najevo, že by se chtěl odstěhovat.

Film byl setřen kritiky[2], filmový kritik Richard Roeper prohlásil: „je to absolutně neuvěřitelné.“[3].

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Tripp je třicátník žijící stále se svými rodiči Sue a Alem. Jeho nejlepší přátelé Demo a Ace žijí také s rodiči a vypadají, že jsou na to hrdí. Alovi a Sue se to nelíbí. Zjistí, že dospělý syn jejich přátel, který se právě odstěhoval od rodičů, tak učinil proto, že si kvůli tomu rodiče najali expertku.

Tou expertkou je Paula, která věří, že muž zůstává žít s rodiči kvůli nízkému sebevědomí. Jejím úkolem je začít s mužem chodit, vybudovat jeho sebevědomí a přesunout jeho vazbu od rodičů k ní. Muže obelhává, odmítá sexuální kontakt, ale dovoluje mu se do ní zamilovat, předstírá, že má ráda stejné věci jako on a nechává ho pomoci jí projít (falešnými) krizovými situacemi, nechá se „schválit“ jeho přáteli a dá mu příležitost ji v něčem poučit – on se po tom všem odstěhuje od rodičů, aby se stal nezávislým.

Paula brzy zjistí, že Tripp nezapadá do žádného z jejích předchozích modelů – má normální sociální schopnosti a nemá problém se sebevědomím. Tripp pouze nechce dlouhodobý vztah a své bydlení s rodiči využívá jako důvod k rozchodu – když to dívka zjistí, rozejde se s ním. Po setkání s rodiči Paula zmaří jeho snahy se s ní rozejít, zůstane u něj přes noc a vyvinou se u ní skutečné city k Trippovi.

Paulina spolubydlící Kit kritizuje její povolání. Tvrdí, že její vlastní rozchod s mužem, se kterým již bydlela, je její nezdravou motivací pro práci, které zasvětila celý svůj život. Paula je šokovaná, když zjistí, co je pravým důvodem Trippovy situace – žena, se kterou byl zasnoubený, náhle zemřela, což ho emocionálně ranilo a u rodiny hledal útěchu.

Ace přijde na to, co Paula ve skutečnosti dělá a slíbí, že bude mlčet, pokud mu domluví rande s Kit. Ačkoli se Kit více líbí Demo, zamilují se do sebe. Ace ale pak o Paule řekne Demovi, který to zase prozradí Trippovi. Ten řekne rodičům a Paule, že vše ví a od rodičů odejde. Rodiče a Paula se kvůli tomu cítí špatně, Paula jim vrátí peníze. Tripp se s rodiči nakonec usmíří, ale Paule odpustit nedokáže.

Trippovi rodiče a přátelé pak vytvoří plán, jak Trippa s Paulou dát znovu dohromady. Sváží Trippa do skříně a do místnosti potom zamknou i Paulu, která Trippovi vyzná lásku. Nakonec to vypadá tak, že se Tripp od rodičů k jejich radosti odstěhoval. Film končí, když se Tripp a Paula plaví na své nové lodi.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Matthew McConaughey Tripp
Sarah Jessica Parker Paula
Zooey Deschanel Katherine "Kit"
Kathy Bates Sue
Justin Bartha Ace
Bradley Cooper Demo
Terry Bradshaw Al
Tyrel Jackson Williams Jeffrey
Katheryn Winnick Melissa
Rob Corddry prodejce zbraní
Patton Oswalt Paulin další klient

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Failure to Launch na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]