LG Group

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
LG Group
Logo
Logo
Základní údaje
Právní formaakciová společnost
Datum založení5. ledna 1947
ZakladatelKoo In-hwoi
Adresa sídlaSoul, Jižní Korea
Charakteristika firmy
Oblast činnostikonglomerát
Produktydomácí spotřebič
Dceřiné společnostiLG Electronics
LG Uplus
LG Chem
LG Household & Health Care
LG CNS
Zenith Electronics
Identifikátory
Oficiální weblg.com
ISINKR7003551009
Některá data mohou pocházet z datové položky.

LG Group (korejsky 엘지 그룹) je jihokorejský konglomerát sídlící v Soulu. Vyrábí elektroniku, chemikálie a telekomunikační produkty. Byl založen v roce 1947. Má pobočky ve více než 80 zemích a patří mezi ně společnosti, jako jsou LG Electronics, LG Telecom, Zenith Electronics nebo LG Chem. V roce 2009 měl kolem 177 000 zaměstnanců.

Zakladatel LG Corp., Koo In-Hwoi, založil Lak-Hui Chemical Industrial Corp. v roce 1947. V roce 1952 se stala Lak-Hui (vyslovuje se "Lucky", v současné době LG Chem) první korejskou firmou, která vstoupila do plastového průmyslu. Když se v roce 1958 firma rozšířila, byla založena společnost GoldStar Co., Ltd. (v současné době LG Electronics Inc.).

V roce 1959 Goldstar vyrábí první rádio v Jižní Koreji. Hodně spotřební elektroniky bylo prodáváno pod jménem GoldStar, zatímco některé jiné výrobky pro domácnost (které nebyly k dispozici mimo Jižní Koreu) byly prodávány pod obchodním názvem Lucky. Značka Lucky byla známá svou řadou hygienických výrobků, jako mýdel a pracích prášků, ale většinou byla spojována se zubní pastou Lucky a Perioe. V roce 1995 byla společnost přejmenována na "LG", zkratku "Lucky Goldstar", aby lépe konkurovala na západních trzích. Nedávno společnost sdružila písmena LG s firemním mottem "Life´s Good". Od roku 2009 LG také vlastní doménu LG.com.

Společnosti[editovat | editovat zdroj]

Od roku 2001 má LG dva společné podniky s Royal Philips Electronics: LG Philips Display a LG.Philips LCD, ale Philips odprodal své akcie na konci roku 2008. Také LG uzavřela smlouvu s Nortel Networks a vytvořila LG-Nortel Co., Ltd.. LG má společný podnik s Hitachi, Hitachi-LG Data Storage, která vyrábí optické mechaniky jako DVD-ROM nebo CDRW mechaniky a tak dále. LG dokonce od roku 1989 vlastní baseballový klub LG Twins.

Dceřiné společnosti[editovat | editovat zdroj]

Elektronický průmysl[editovat | editovat zdroj]

Chemický průmysl[editovat | editovat zdroj]

Telekomunikace a služby[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]