Kuki (internetová televize)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Kuki
ProvozovatelSMART Comp. a.s.
Zahájení vysílání2014
Místo působeníČesko, Slovensko
Webwww.kuki.cz
Kanály
SDANO
HDANO
4KANO

Kuki je česká internetová televize (IPTV), kterou od roku 2014 provozuje a vyvíjí brněnská společnost SMART Comp. a.s. Kromě České republiky působí také na Slovensku, kde své služby nabízí pod stejným názvem. Vývoj a provoz platformy Kuki probíhá kompletně v sídle společnosti v Brně. V některých českých městech (např. Brno, Jihlava, Olomouc) provozovatel poskytuje Kuki společně s internetovým připojením netbox. Během roku 2020 Kuki překonala hranici 50 tisíc zákazníků[1].

Šíření televizního signálu[editovat | editovat zdroj]

Televizní signál IPTV Kuki se ke koncovým uživatelům dostává přes internet prostřednictvím IP protokolu, což znamená, že k jejímu šíření není potřeba kabelové ani plošné vysílání. Uživatelé Kuki ji mohou sledovat všude v Česku, na Slovensku a ve všech dalších státech Evropské unie.

Chytré funkce a uživatelské prostředí[editovat | editovat zdroj]

Podobně jako další internetové televize, poskytuje Kuki uživatelům chytré funkce. Jedná se o funkce jako zpětné zhlédnutí (TV archiv), posun v čase, vyhledávání pořadů, nahrávání pořadů nebo přenesení obrazu a zvuku z jednoho zařízení na jiné.

Televize Kuki umožňuje taktéž individuální nastavení uživatelského prostředí[2], jako je vytvoření vlastního uživatelského profilu, změna vzhledu rozhraní nebo uspořádání pořadí TV kanálů v nabídce dle libosti.

Podporovaná zařízení[editovat | editovat zdroj]

IPTV Kuki je možné sledovat na několika typech zařízení – na běžném televizoru přes set-top box, na chytré televizi (smart TV), na mobilu, v tabletu a přes počítač v prohlížeči. Konkrétně Kuki podporuje tato zařízení:

 • Set-top box Arris 4302
 • Televize Samsung roku výroby 2015 a novější
 • Android TV
 • LG TV
 • Webový prohlížeč (Chrome, Firefox)
 • Apple TV[3]
 • NVIDIA SHIELD TV roku výroby
 • TESLA MediaBox XA400
 • Mobilní zařízení (chytré telefony, tablety) s operačními systémy Android a iOS.

TV kanály[editovat | editovat zdroj]

V současnosti televize Kuki poskytuje přes 145 TV kanálů, a to v SD, HD i 4K kvalitě. Část TV kanálů lze sledovat s prostorovým zvukem Dolby Digital 5.1.[4] U některých programových balíčků (tarifů) má uživatel možnost vybrat si část TV kanálů dle libosti a jednou měsíčně je měnit za jiné.

Uživatelé Kuki mají dostupné tyto žánry TV programů: všeobecné (např. ČT1 HD, Nova HD, Prima HD), sportovní (např. Sport 1 HD, Sport 2 HD, Nova Sport 1 HD, Nova Sport 2 HD, Eurosport 1 HD, Eurosport 2 HD), dokumentární (např. Discovery Channel HD, Love Nature HD, Spektrum HD), zahraniční (např. RTL, CNN, BBC World News), filmové (např. AMC HD, HBO HD, HBO 2 HD, HBO 3 HD, AXN HD), hudební (např. Óčko HD, MTV, Šláger Premium HD), volnočasové (např. Mňau TV HD, Mňam TV HD, TV Paprika) a erotické (např. Hustler HD, Dorcel HD, Redlight HD, LEO TV HD).

Filmy a seriály[editovat | editovat zdroj]

Součástí IPTV Kuki je online videotéka Kino, která nabízí zapůjčení českých a zahraničních filmů. Tituly si lze zapůjčit buď každý jednotlivě, nebo za měsíční poplatek, který umožňuje přístup ke stovkám snímků. V sekci Seriály pak divák najde knihovnu desítek až stovek přehledně seřazených seriálů – k dispozici je jak nejnovější, tak starší seriálová tvorba.

Vlastní televizní tvorba[editovat | editovat zdroj]

Na přelomu jara a léta roku 2021 internetová televize Kuki poprvé přišla i s vlastním televizním obsahem. Ve spolupráci s týdeníkem Reflex natočila třídílnou minisérii komediálních divadelních her (Ne)divadla: historky z koronadoby[5]. V září 2021 pak v koprodukci s brněnským divadlem Husa na provázku a studiem Overhere představila šestidílný seriál Hraj něco![6]

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. Televize Kuki zaznamenala rekordní rok, hlásí 50 000 diváků – SmartMagazín.cz. smartmagazin.cz [online]. [cit. 2021-10-11]. Dostupné online. 
 2. S.R.O, oXy Online. Kuki přidává nové funkce včetně osobních profilů, změny vzhledu a teleportu. TVFreak.cz [online]. [cit. 2021-10-11]. Dostupné online. 
 3. ROŽÁNEK, Filip. Internetová televize Kuki začala podporovat Apple TV. Lupa.cz [online]. [cit. 2021-10-11]. Dostupné online. 
 4. Prostorový zvuk Dolby Digital už není raritou ani v internetových televizích, jeho dostupnost zvýšila služba Kuki. Digitální rádio [online]. 2021-08-30 [cit. 2021-10-11]. Dostupné online. 
 5. Reflex a Kuki představují vlastní sérii jednoaktovek (ne)divadla. Reflex.cz [online]. [cit. 2021-10-11]. Dostupné online. 
 6. Provozovatel služby Kuki začal nabízet zákazníkům vlastní televizní tvorbu. Digitální rádio [online]. 2021-09-16 [cit. 2021-10-11]. Dostupné online.