Killian's

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

George Killian's Irish Red je 4,9% vídeňský ležák vyrobený technologií spodního kvašení. Vaří ho pivovar Coors. Značka byla získána od pivovaru Pelforth ve Francii který jej původně získal od pivovaru Lett's z Irska který byl roku 1956 uzavřen.

Historie[editovat | editovat zdroj]

George Killian's Irish Red je pivo jehož kořeny sahají do Irska, je založeno na receptu který vznikl ve městě Enniscorthy v roce 1864. Jméno pivu dal George Killian Lett, pravnuk George Henryho Letta, zakladatele pivovaru v Enniscorthy[1]. Původně se jednolo o červené irské pivo (Irish red ale) jménem "Enniscorthy Ruby Ale" vařené od roku 1864 do roku 1956 kdy pivovar ukončil svojí výrobu. V irsku se od té doby nepordává[1]. Značka "George Killian" byla odkoupena pivovarem Pelforth ve Francii. V roce 1981 Coorovi koupili práva k použití značky "Killian's Irish Red" na území USA pro 4,9% vídeňský ležák který se rychle stal velmi populární[2][3]

Suroviny[editovat | editovat zdroj]

George Killian's získává barvu a chuť ze speciálního karamelizovaného sladového ječmene který je pražen při vysokých teplotách déle a pomaleji než jiné slady. Během procesu vaření není použito žádných barviv nebo jiných aditiv[4]
George Killian's je v současné době k dispozici v lahvích, plechovkách i sudech. Jedna 12 uncová porce obsahuje cca 163 kalorií.

Ocenění[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b [1]
  2. Homebrewing for Dummies - Google Books [online]. books.google.co.uk [cit. 2009-07-17]. Dostupné online. 
  3. George Killians Irish Red from Coors Brewing Company (MillerCoors) - Ratebeer [online]. ratebeer.com [cit. 2009-07-17]. Dostupné online. 
  4. George Killian's Irish Red - Molson Coors Brewing Company [online]. www.molsoncoors.com [cit. 2009-07-17]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]