Ivo Krátký

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Ing. Bc. Ivo Krátký
Narození1962 (60–61 let)
Šumperk
Povolánífilmový producent
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Ivo Krátký (* 1962 Šumperk) je český filmový producent.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Ivo Krátký se narodil v roce 1962 v Šumperku, poté žil s rodiči v Janovicích u Rýmařova a v Bruntále. V roce 1967 se celá rodina odstěhovala do Prahy.

Studia[editovat | editovat zdroj]

Je absolventem Střední průmyslové školy filmové v Čimelicích, kde maturoval v roce 1981 v oboru televizní a zvuková technika, a Vysoké školy dopravy a spojů v Žilině, kde promoval v roce 1987 v oboru Technická správa telekomunikací. V roce 2004 byl promován bakalářem na Vysoké škole aplikovaného práva v Praze.

Práce[editovat | editovat zdroj]

Pracoval jako programátor ve státním podniku Intersigma a poté odešel v roce 1990 do soukromého sektoru. Nejdříve pracoval jako redaktor ve vydavatelství odborné literatury PLUS, s. r. o., později v roce 1994 působil jako makléř s cennými papíry ve společnosti KB Systém, s. r. o. V roce 1996 založil investiční společnost Inter-acta, a. s., která se postupně přetransformovala ve společnost Euroclaim Praha, s. r. o., v roce 2011 založil společně s producentem BcA. Petrem Kozou producentskou společnost Bio Art Production, s. r. o., která se specializuje na hranou a dokumentární filmovou tvorbu.

Zejtra napořád s.r.o. (dříve Bio Art Production)[editovat | editovat zdroj]

Bio Art Production, s. r. o., je soukromá, nezávislá audiovizuální produkční společnost, která byla založena v roce 2011 Ivem Krátkým a Petrem Kozou. Soustřeďuje se na vlastní výrobu i koprodukci českých audiovizuálních děl všech druhů a žánrů, převážně však na dokumentární filmy, dále na organizaci výstav, koncertů a příležitostných tematických projekcí. Zaměřuje se na realizaci projektů jak renomovaných, tak začínajících autorů.

Hrané filmy[editovat | editovat zdroj]

Dokumentární filmy[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]