Přeskočit na obsah

Insane Clown Posse

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Insane Clown Posse
Koncert ICP ve Filadelfii, 2010
Koncert ICP ve Filadelfii, 2010
Základní informace
Jinak zvaný/áICP
Inner City Posse
JJ Boyz
PůvodUSADetroit, Michigan, USA
ŽánryComedy hip hop, hip hop, horrorcore, rap rock
Aktivní roky1989 - dosud
VydavatelPsychopathic
Příbuzná témataAnybody Killa, Blaze Ya Dead Homie, Boondox, Dark Lotus, DJ Clay, Kottonmouth Kings, Psychopathic Rydas, Twiztid, Mike E. Clark, Mars
WebOficiální stránky Insane Clown Posse
Současní členové
Violent J (Joseph Bruce)
Shaggy 2 Dope (Joseph Utsler)
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Insane Clown Posse je americká kapela pocházející z Detroitu v Michiganu. Kapela je složena ze dvou rapperů - Josepha Bruce a Josepha Utslera, jež si říkají Violent J a Shaggy 2 Dope a producenta Mika E. Clarka. Insane Clown Posse je Hip hopová, resp. horrorcorová kapela kombinující více stylů.

Skupina se původně nazývala Inner City Posse, a již tehdy byla známa svým specifickým stylem hudby. Její interpreti sklidili úspěch a posléze založili nezávislý label Psychopathic Records, kde začali hrát se svým současným jménem. Nyní spolupracují se známými rockovými i rapovými hvězdami a za svoji tvorbu dostali dvě platinové a pět zlatých desek. Mimo jiné se kapela také věnuje natáčení filmů nebo své profesionální wrestlingové federaci - Juggalo Championship Wrestling. V USA také probíhá již od roku 2000 velký čtyřdenní festival Gathering of the Juggalos, pořádaný Psychopathic Records a ICP.

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]