Indies Records

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Indies records)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Indies Records
Vznik1990 (e)
Země původuČesko (e)
SídloBrno (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

Indies Records bylo brněnské hudební vydavatelství. Založili ho v roce 1990 Milan Páleš a Miloš Gruber původně jako půjčovnu CD a poté jako obchod s hudbou. Od té doby vydali přes 200 titulů, první bylo v roce 1991 album Steak! skupiny Meat-House Chicago I.R.A..[1] Motto vydavatelství zní: Vydáváme jen hudbu, která se nám líbí. Od původních alternativních hudebních stylů se vydavatelé postupem času přiklonili spíše k folku a podobným žánrům. V minulých letech měl svoji Indies scénu i největší český folkový festival Zahrada.
Mezi nejslavnější hudebníky, kteří zde vydávali svá alba patří Iva Bittová, Hradišťan, Zuzana Navarová, Radůza, Jablkoň, Traband, Jiří Dědeček, Jan Burian, Sestry Steinovy a další. Vydavatelství také vydávalo velké množství debutantů, zpravidla vítěze nějakých přehlídek či festivalů (Koňaboj, Žofie Kabelková, Martina Trchová, Žamboši, Hromosvod, Disneyband) či připravilo rozsáhlé kompilace ze starých gramofonových desek (Dagmar Andrtová-Voňková, Čp. 8). Vydavatelství vydalo i knihu Československý rock na gramofonových deskách - Rocková diskografie 1960-1997 autorů Miroslava Baláka a Josefa Kytnara.

V roce 2007 se vydavatelství rozdělilo na tři samostatné subjekty.[2]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. TESAŘ, Milan. Mezníkem byla Sestra Psích vojáků. 25 let vydavatelství Indies. Mestohudby.cz [online]. 2015-01-26 [cit. 2015-01-26]. Dostupné online. 
  2. BOROVAN, Aleš. Indies se rozdělí na tři hudební vydavatelství [online]. 2007-12-22 [cit. 2008-03-18]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]