Higuraši no naku koro ni

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Higuraši no naku koro ni
ひぐらしのなく頃に
Žánryfantasy, mysteriózní, psychologický horor
Cílová skupinašónen, seinen
Videohra
Vývojář 07th Expansion
Vydavatelé 07th Expansion (PC)
Alchemist (PS2, DS)
MangaGamer (PC)
Saffran Prod (PC)
Seams (iOS, Android)
Kaga Create (PS3, Vita)
Žánry dódžin soft, vizuální román
Wikipe-tan face.svg Portál o anime a manze

Higuraši no naku koro ni (japonsky ひぐらしのなく頃に, v překladu Když vřeští cikády) je název hororově-mysteriózní série japonských nezávislých vizuálních románů, na jejichž základě vznikla stejnojmenná manga a anime seriál. Po úspěchu první série anime seriálu se začala vysílat i druhá série s názvem Higuraši no naku koro ni kai (japonsky ひぐらしのなく頃に解). Po druhé sérii následovala pětidílná série OVA s názvem Higuraši no naku koro ni rei (japonsky ひぐらしのなく頃に礼).

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Celý příběh anime seriálu se odehrává v malé vesnici Hinamizawa. Chlapec jménem Keiiči se s rodinou nastěhuje do této vesnice a začne chodit do místní školy. Je v ní jen jedna třída, kde učí děti všech ročníků jen jedna učitelka. Ve škole se seznámí s budoucími kamarádkami Renu a Mion, které jsou přibližně stejně staré jako on, a dvěma mladšími, Satoko a Riku. Těchto pět dětí po obědě a po vyučování tráví čas hraním her v jejich vlastním klubu, který je i jediným na celé škole. Hrají různé hry, ať už karetní nebo stolní, ale vždy když někdo prohraje, musí podstoupit nějaký trest.

Později se Keiiči dozví, že před čtyřmi lety se v Hinamizawě stala nehoda, při níž hlavní stavitel přehrady, která tu měla být postavena, za záhadných okolností zemřel. Potom se dozví i o každoroční slavnosti watanagaši, kde všichni obyvatelé Hinamizawy vzdávají poctu svému místnímu bohu Ojaširovi, ale každoročně na druhý den po této slavnosti jeden člověk zemře a jeden se záhadně ztratí. Toto se děje už čtyři roky, přičemž první obětí byl stavitel přehrady. Místní lidé to nazývají Ojaširova kletba a vykládají si tak, že Ojaširo trestá každý rok dva lidi za to, že buď ublížili vesnici, nebo se proti ní nějak spikli.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Higuraši no Naku Koro ni na slovenské Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]