Hana a Hana

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Hana a Hana byl komiks, který v letech 20022008 vycházel v magazínu Reflex a v roce 2009 vycházel na internetovém portálu iDnes.[1] Příběhy psal Miloš a Miloš. Kreslil Miloš Gašparec a Miloš Čermák.

Komiks byl vydán i v knižní podobě a vznikla podle něj divadelní hra. Autoři plánovali i zpracování ve formě situační komedie a celovečerního filmu.

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Hlavní postavy jsou dvě sedmnáctileté dívky, které se obě jmenují Hana. Autoři je rozlišují jako Hana (ta s modrými vlasy) a Hana (ta s většími prsy).

Hana (ta s modrými vlasy) má modré vlasy se dvěma drdoly. Obvykle nosí modré tílko, krátkou bílou sukni a modré podkolenky. Žije s matkou a jejím přítelem, který je v komiksu tzv. rotující postavou. Chodila s Bráchou, který je bratrem druhé Hany. Miluje Dýdžeje, který však chodí s Hildou.

Hana (ta s většími prsy) má červené vlasy s copánkem. Obvykle nosí žluté tričko a modré džíny. Žije v úplné rodině s matkou a otcem, o kterém však říká, že je „úplně vadnej“. Chodila s Majkem, nemá ráda Hildu, o které obě Hany říkají, že je kráva.

Většina stripů nemá žádný hlubší děj a žádné další postavy. Obě dívky jen komentují dění okolo nich. Jejich nejčastější věta zní „Ty jo“.

Vydané knihy[editovat | editovat zdroj]

Výběr stripů:

Další knihy:

  • Hana a Hana: Nemachruj, ta holka je nakreslená – teenagerský román Miloše Čermáka, ilustrovaný Milošem Gašparcem. Příběh zobrazuje studenty gymnázia Tomáše, Jakuba a Magora, kterým se podaří unést Hanu a Hanu z komiksu do reálného světa, což mnohým zamotá hlavu.[2]

Divadelní hra[editovat | editovat zdroj]

Divadelní hra s názvem Hana a Hana byla inscenována poprvé v roce 2004 nezávislou produkcí s premiérou v Brně, podruhé v letech 20062007 v Paláci Akropolis v Praze.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Idnes: Komiksová dvojka Hana a Hana se přestěhovala na iDNES.cz
  2. Hana a Hana: Nemachruj, ta holka je nakreslená (román). www.hanahana.cz [online]. [cit. 2009-01-10]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2008-10-03. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]