Good Morning America

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Good Morning America
Základní informace
Původní názevGood Morning America
Žánryzpravodajský pořad
talk show
Země původuUSAUSA Spojené státy
Jazykangličtina
Počet řad45
Počet dílů8 779
Obvyklá délka120 min
Produkce a štáb
HudbaMarvin Hamlisch
Frank Gari
Michael Whalen
Desmond Child
Produkční
společnost
ABC Signature
DistributorHulu
Premiérové vysílání
StaniceAmerican Broadcasting Company
Vysíláno3. listopadu 1975
Posloupnost
PředchozíAM America
Good Morning America na ČSFD, Kinoboxu, IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Good Morning America je americký ranní televizní pořad vysílaný na stanici ABC. Poprvé byl program odvysílán 3. listopadu 1975 a nejprve byl vysílán pouze ve všední dny. Od 3. ledna 1993 byla relace rozšířena i na neděli, nicméně v roce 1999 bylo nedělní vysílání opět zrušeno. Teprve 4. září 2004 se program vrátil na obrazovky i o víkendu, tentokrát v sobotu i v neděli. Přímý přenos začíná každý den v 7:00 EST a probíhá do devíti ráno. Vysílání je následně pouštěno ze záznamu i v ostatních časových pásmech. O víkendech začínají přenosy ve stejný čas, ovšem trvají jen jednu hodinu. Diváci v oblasti pacifického standardního času dostávají aktualizovaná data a živé aktuální vstupy. Mezi lety 2007 a 2008 byla na stanici ABC News Now přidávána ještě třetí hodina pořadu navíc.

Součástí pořadu jsou zprávy, rozhovory, předpovědi počasí, publicistika a zprávy z kultury a showbyznysu. Pořad produkují ABC News a vysílá se z Times Square Studios, nahrávacích studií, která se nacházejí na Times Square v New Yorku. Hlavními uvaděči jsou Robin Roberts, George Stephanopoulos, Lara Spencer a Michael Strahan, které doplňují moderátorka zpráv Amy Robach a moderátorka předpovědi počasí Ginger Zee.

V první polovině 80. let a od jejich do poloviny 90. let 20. století byla relace Good Morning America nejsledovanějším ranním pořadem v Americe. Tehdy byli hlavními řečníky nejprve David Hartman a Joan Lundenová, v 90. letech Hartmana nahradil Charles Gibson. Mezi lety 1995 a 2012 končila druhá za konkurenční relací Today na stanici NBC.[1] Od léta 2012 však rivala opět přeskočila a posunula se na první místo.[2]

Mezi lety 2007 a 2009 vyhrál pořad třikrát po sobě ocenění Daytime Emmy Award v kategorii Nejlepší ranní pořad, která byla od roku 2007 nově zařezena mezi vyhlašované kategorie (úplně první cenu sdílel pořad s konkurenčním programem Today).

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Good Morning America na anglické Wikipedii.

  1. Morning Show Ratings: ‘Today’ Makes It 14 Years at #1 - TVNewser. archive.is. 2013-01-03. Dostupné online [cit. 2017-11-18]. 
  2. MORAES, Lisa de. ABC’s ‘Good Morning America’ Celebrates 1 Year As Most-Watched Morning Show. Deadline. 2013-08-22. Dostupné online [cit. 2017-11-18]. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]