Garfield (postava)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Garfield
Série Garfield
První výskyt 19. června 1978
Tvůrce Jim Davis
Informace
Druh kočka domácí
Dabing Bill Murray
Vladimír Čech
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Garfield je fiktivní obézní kocour ze stejnojmenného komiksu. Jeho majitelem je Jon Arbuckle. Poprvé se v komiksu objevil 19. června 1978. Ve filmu ho daboval Bill Murray, v české verzi ho ve všech filmových, televizních a počítačových výskytech daboval Vladimír Čech.

Charakter[editovat | editovat zdroj]

Garfield miluje jídlo – obzvláště lasagne – a také rád spí. Nakopává psy, s radostí napadá pošťáky, poškrábe každý nový kus nábytku. Surově zápasí hlavně s těmi, kdo se pokusili přiblížit k jeho misce s žrádlem, pokud to ovšem nebylo za účelem jejího doplnění. Neustále trpí depresemi a špatnými náladami a málokdy je spokojen. Svět vidí pesimisticky, nebo si myšlenky doplňuje svými teoriemi, které jsou však v souladu s jeho láskou k jídlu a spánku. Rád zpívá také na plotě, ale vůbec mu nevadí, že jeho noční show všichni nesnášejí! Naopak on nesnáší golf, chození do přírody, diety, pavouky, panickou hrůzu z veterinářů a neloví myši.

První výskyt Garfieldových oblíbených i neoblíbených věcí[editovat | editovat zdroj]

To, že Garfield miluje lasagne, se čtenáři dozvěděli poprvé 15. 7. 1978. První týden diet (oblíbené opakující se komiksové téma) začal 27. 8. 1978. Garfieldova nenávist k pondělkům se objevuje poprvé 18. 9. 1978.