Gabriel Knight: Sins of the Fathers

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Gabriel Knight: Sins of the Fathers
Vývojář Sierra USA
Vydavatel Sierra
Ředitel Jane Jensen (e)
Producent Robert Holmes (e)
Série Gabriel Knight
Engine Sierra's Creative Interpreter (e)
Platformy Windows, MS-DOS
Datum vydání 1993
Žánr Adventura
Módy Single Player
Média CD, 3.5" disketa
Systémové
požadavky
Windows 3.1, Windows 95/98
368 Pentium, 4 MB RAM,
CD-ROM mechanika 2x, 3,5" Floppy mechanika
Ovládání Myš
Data mohou pocházet z datové položky.

Gabriel Knight: Sins of the Fathers (Gabriel Knight 1 či GK1) je adventurní počítačová hra od firmy Sierra. Hra byla vydána 17. prosince 1993 (USA) a jedná se o první díl z trilogie příběhů o Gabrielu Knightovi.

Scénář a veškeré dialogy vzešly z pera spisovatelky Jane Jensenové, která je mimo jiné podepsána také pod scénářem her Police Quest III: The Kindred či EcoQuest: The Search for Cetus. O hudební složku se postaral spisovatelčin manžel Robert Holmes.

Obsah[editovat | editovat zdroj]

Hráč se ujímá role amerického spisovatele Gabriela Knighta, jenž v New Orleans provozuje vlastní obchod s knížkami. Kvůli práci na novém románu se vydá po stopách městských okultních vražd, v nichž hodlá najít inspirační zdroj, případ jej ale tak pohltí, že se ho nakonec pokusí sám vyřešit. Za pomoci sekretářky Grace Nakimura a policejního detektiva Franklina Moselyho nakonec přijde všem nekalostem okolo zainteresovaného kultu Voodoo na kloub a ve velkém finále, jež nabízí dva rozdílné zakončení – hrdinovu smrt či jeho přežití –, zachrání město od temného zla.

Ocenění[editovat | editovat zdroj]

Adventura ukázala, že tento žánr může poskytnout úrodnou půdu nejen komediálnímu scénáři, ale také hororovému příběhu. Technická stránka hry na svou dobu vynikala živě nahranými dialogy, na jejichž tvorbě se podíleli mj. i herci Tim Curry (Gabriel Knight) a Mark Hamill (detektiv Mosely). Ve spojení s detaily animovaných mluvících tváří se tím ještě víc prohluboval už tak dost intenzivní hráčský zážitek.