Encyklopédia miest a obcí Slovenska

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Encyklopédia miest a obcí Slovenska
AutorPeter Šüle
Peter Šüle ml.
ZeměSlovensko
Jazykslovenština
EdiceKnižnica príručiek
VydavatelPS-LINE
Datum vydání2005
Počet stran960
ISBN80-969388-8-6
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Encyklopédia miest a obcí Slovenska je jednosvazková slovenská encyklopedieměstech, obcích a regionech Slovenska, kterou vydalo nakladatelství PS-LINE v roce 2005.

Encyklopedie byla vydána v rámci edice Knižnica príručiek. Kniha má 960 stran a obsahuje téměř tisíc černobílých fotografií. Odborné texty vypracovali historici, přičemž:

Cílem publikace nebylo poskytnout vyčerpávající popis historie a důkladný přehled kulturních pamětihodností, ale snahou bylo vybrat z obrovského množství údajů a informací ty, které nejlépe charakterizují region, město a obec.

Jako autoři encyklopedie jsou uvedeni Peter Šüle a Peter Šüle ml., na knize se ale podílelo 37 historiků. Za mapy je zodpovědný Róbert Nagy a za erby Tomáš Brúder. Encyklopedie je rozdělená na osm částí, které odpovídají osmi slovenským krajům. V každé části jsou uvedeny informace o jednotlivých krajích, jejich okresech a městech, respektive obcích. Kniha také obsahuje abecední rejstřík místních částí.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Encyklopédia miest a obcí Slovenska na slovenské Wikipedii.

Literatura[editovat | editovat zdroj]

ŠÜLE, Peter; ŠÜLE ml., Peter. Encyklopédia miest a obcí Slovenska. Lučenec: PS-LINE, 2005. 960 s. ISBN 80-969388-8-6. (slovensky)