Eglinova letecká základna

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Eglinova letecká základna Air Force Materiel Command.png Air Armament Center.png 96th Air Base Wing.png 46th Test Wing.png
Stíhací letoun Lockheed Martin F-35 Lightning II přilétá na Eglinovu základnu
Stíhací letoun Lockheed Martin F-35 Lightning II přilétá na Eglinovu základnu
DruhVojenské letiště,
vývojové středisko
Zeměpisné souřadnice
Vznik1942
PříslušnostUSAF
Jednotky96. křídlo týlové služby
46. zkušební křídlo
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah v kategorii
na Wikimedia Commons

Eglinova letecká základna (anglicky Eglin Air Force Base; kód IATA je VPS, kód ICAO KVPS, kód FAA LID VPS) je vojenská letecká základna letectva Spojených států amerických nacházející se pět kilometrů jihozápadně od města Valparaiso na Floridě. Je domovskou základnou 96. křídla týlové služby letištní základny (96th Air Base Wing; 96 ABW) a 46. zkušebního křídla (46th Test Wing), která spadají pod Velitelství zásobování vzdušných sil (Air Force Materiel Command), konkrétně pod jeho Středisko pro leteckou výzbroj (Air Armament Center).

46. zkušební křídlo úzce spolupracuje s AAC na vývoji, testování a následném uvedení a uplatnění nových vojensko-technických prvků do praxe. K těm patří například nové typy letadel, raket vzduch-vzduch, naváděcích systémů, munice aj. Úkolem 96. křídla týlové služby je pak logistická, technická, zdravotnická a bezpečnostní podpora chodu základny a všech na ní umístěných jednotek.

Tato základna byla zřízena v roce 1935, tehdy pod názvem „Valparaiso Bombing and Gunnery Base“. Později byla pojmenována na počest podplukovníka letectva Fredericka I. Eglina (18911937), který zemřel po pádu svého stíhacího bombardéru Northrop A-17.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]