Donots

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Donots
Donots Live
Základní informace
Původ Německo Ibbenbüren, Německo
Žánry Alternative rock
Punk rock
Pop punk
Aktivní roky 1993 - současnost
Vydavatelé Sony BMG (1998 - 2006)
Solitary Man Records (2007 - současnost)
Web www.donots.com
Současní členové
Ingo Knollmann
Guido Knollmann
Jan-Dirk Poggemann
Eike Herwig
Alexander Siedenbiedel
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Donots je německá alternativní rocková skupina z Ibbenbürenu.

(2016)

Historie[editovat | editovat zdroj]

Skupinu Donots založili v roce 1993 Ingo, Guido, Jan-Dirk, Stone, a Jens Trippner. Anglické jméno Donots stojí za filozofii kapely "dělat nic". Zpočátku často hráli s kapelami Blink-182, Propagandhi, No Fun At All a No Use For A Name.

V roce 1995 se ke kapele připojil hráč na bicí Eike Herwig. Ve stejném roce vydali své první album Pedigree Punk. O rok později byla změna na kytarovém postu, kam přišel Alexander Siedenbiedel. Na jaře roku 1998 vydali Donots své druhé album. Vydali se na první turné se Samiam a ErrorType: 11 a vystoupili na jednom z největších německých festivalů, Bizzare Festival.

Průlomu dosáhli v Ibbenbüreneru v roce 2001 s albem Pocketrock, zejména prostřednictvím singlu Whatever happened to the 80s. Na turné s americkou kapelou Midtown projeli Německo, Rakousko a Švýcarsko. O rok později vydali po celé Evropě album Pocket Rock u nahrávací společnosti Burning Heart Records. Koncem roku 2002 Donots jeli na evropské turné se švédskou kapelou Millencolin a na vlastní turné po Německu, Rakousku, Švýcarsku, Itálii, Španělsku a Francii. Společně s kapelou Anti-Flag nahráli protest song proti válce v Iráku, která byla ke stažení zdarma. V srpnu 2004 přispěla Donots jako jediná evropská kapela na kompilaci Rock Against Bush, Vol. 2, která byla vydána u Fat Wreck Chords. 28. Března 2008 vydala album Coma Chameleon u vlastní nahrávací společnosti Solitary Man Records. Stejného roku byla píseň Stop the Clocks nominován jako nejlepší singl na cenu 1Live Krone. Donots byli roku 2010 pozváni hrát s Green Day na třech německých koncertech jejich turné.

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Studiová alba[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Zdroje[editovat | editovat zdroj]

Informace pocházejí ze stejnojmenného článku na německé verzi Wikipedie.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]